używanie skrótów: ABW..itp..

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

używanie skrótów: ABW..itp..

Postprzez hot » N, 9 maja 2004, 02:29

Chciałbym sobie koszulkę zrobić.. ABW... choć oczywiście w moim mniemaniu skrót ma coś innego oznaczać.. są jakieś ograniczenia w tym zakresie... nie chodzi o bieganie i udawanie ABW... czy samo sporządzenie czy nawet sprzedanie koszulki byłoby niezgodne z prawem?
hot
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 9 maja 2004, 10:57

Takie zachowanie mogłoby podpadać pod art. 61 § 2 kw:
Kto ustanawia, wytwarza, rozpowszechnia publicznie, używa lub nosi: godło, chorągiew albo inną odznakę lub mundur, co do których został wydany zakaz, albo odznakę lub mundur organizacji prawnie nie istniejącej, albo odznakę lub mundur, na których ustanowienie lub noszenie nie uzyskano wymaganego zezwolenia, podlega karze aresztu albo grzywny.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 9 maja 2004, 12:55

Myślę że jeśli Twoje "ABW" w żaden sposób nie będzie nawiązywac graficznie czy stylistycznie do oznak Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego to nie powinno być problemu
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

właśnie : GRAFICZNIE..............

Postprzez franek » N, 9 maja 2004, 15:07

Właśnie , czy nie będzie graficznie podobne, zazwyczaj malują na koszulkach ABW , a więc grafika podobna do naszej państwowej ABW. Też kiedyś sobie tak namalowałem ale to szef w pracy mi wybił z głowy tą koszulkę.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości