• Porady prawne
Euro-tax.pl

rejestracja działalności gospod.

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

rejestracja działalności gospod.

Postprzez Misiaczek » Pt, 12 mar 2004, 11:31

Mam problem z zarejestrowaniem swojej dzialalności gospod. w Urzędzie Miasta.
Od 01.01.2004 zmieniły się przepisy dot. działalnosci. Pisze w nich, ze rejestracja powinna nastapić w UM właściwym wg miejsca zamieszkania.
Problem polega na tym, ze jestem zameldowana na stałe w Ka-cach a mieszkam i mam czasowe zameldowanie w Siem-cach (działalność również bedzie w Siem-cach).
W którym U.Miasta mam zarejestrować działalnosć??
Misiaczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 12 mar 2004, 11:39

Art. 7a ust.1 zdanie drugie ustawy Prawo działalności gospodarczej:
Miejscem zamieszkania jest miejscowość, w której przebywa przedsiębiorca z zamiarem stałego pobytu.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Misiaczek » Pt, 12 mar 2004, 11:48

Marcin
jesteś na prawdę szybki!!
ale powiedz mi (jestem zupełnym laikiem w tych sprawach) czy mam to rozumieć, że chodzi o miejsce STAŁEGO ZAMELDOWANIA?? czy nie dało by się np. napisać oświadczenia, ze co prawda zameldowanie jest tymczasowe, ale z zamiarem w późniejszym terminie - stałego zameldowania i oprzeć się np. na akcie notarialnym zakupu mieszkania????
Misiaczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 12 mar 2004, 14:08

W urzędzie pewnie będą twierdzić, że miejsce stałego zamieszkania powinno odpowiadać miejscowi stałego zameldowania, ale tak nie musi być zawsze. Rozstrzyga tu wola (zamiar) osoby zainteresowanej.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości