wspolwlasnosc-strych

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

wspolwlasnosc-strych

Postprzez elzbieta » Wt, 9 gru 2003, 17:06

Witam
Mam pytanie odnosnie strychu;
Posiadam udzial we wspolwlasnosci w sklad ktorego wchodzi uzytkowanie 2/3 strychu,jest to ujete w akcie notarianym wraz z zalaczonym planem na ktorym jest zaznaczone ktora czesc strychu ja uzywam. Pozostala czesc strychu i drugi strych uzywa w ramach swojego udzialu drugi wspolwlasciciel.
Miedzy ta czescia i drugim strychem znajduje sie sciana w ktorej w przeszlosci byly drzwi laczace oba strychy.Drugi wspolwlasciciel wymaga ode mnie dojscia do jego czesci strychu przez moj, ja uwazam,ze moze wybic otwor w scianie w miejscu w korym byly drzwi ( zakladajac, ze ze zgoda nie na to nie bedzie problemu).
Nadmieniam, ze w czsie kiedy kupowal swoj udzial wiedzial jaka jest sytuacja, czy musze mu dac dojcie do jego czesci mimo ze istnieje inna mozliwosc?
Dziekuje z gory za odpowiedz.
elzbieta
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 9 gru 2003, 17:16

czy musze mu dac dojcie do jego czesci mimo ze istnieje inna mozliwosc?


Nie da się tu jednoznacznie odpowiedzieć. Jeśli nie dojdziecie do porozumienia, właściwym organem do rozstrzygnięcia będzie sąd.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości