z prasy

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

z prasy

Postprzez Marcin » Cz, 6 lis 2003, 12:23

Reklama z wyrokiem

Choć sprawa może wydać się banalna, internetowa Polska czeka na jej rezultat z zapartym tchem. Rusza proces o zaśmiecanie skrzynek mailowych reklamami.

Przed sądem grodzkim w Białej Podlaskiej stanie Andrzej Jabłoński, prezes firmy Centrum Promocji Informacji. Oskarżony jest o tzw. spam, czyli zaśmiecanie skrzynek internetowych reklamami. W dzisiejszym procesie w roli oskarżyciela publicznego wystąpi mieszkaniec Białej Podlaskiej Dariusz Kowalczuk. To on doprowadził do rozprawy.

- Pod koniec maja dostałem mailem od Centrum Promocji Informatyki propozycję wzięcia udziału w szkoleniu. Ponieważ ich nie zamawiałem, a według mnie była to reklama, poszedłem z tym na policję. Sprawa trafiła do sądu grodzkiego, gdyż wysyłanie spamu jest w Polsce wykroczeniem - mówi Kowalczuk. Według niego, maile z CPI były nadawane przez Annę Koszewską, która okazała się wirtualną postacią, a samo szkolenie dotyczyło sposobów bezkarnego spamowania.

Według Piotra Wąglowskiego, prawnika zajmującego się prawem internetowym i autora serwisu "VaGla.pl - Prawo i Internet", ta i kolejne sprawy o spam pozwolą stwierdzić, czy polskie prawo skutecznie chroni szarych użytkowników Internetu. - Musi upłynąć więcej czasu i powinno zapaść więcej prawomocnych orzeczeń, aby wymiar sprawiedliwości, odpowiednie organy administracyjne i sami przedsiębiorcy wiedzieli, jakie są lub powinny być konsekwencje rozsyłania niezamówionych przesyłek elektronicznych - podkreśla. Z prezesem CPI Andrzejem Jabłońskim nie udało nam się wczoraj skontaktować.


Darku, liczymy na info o wyroku :).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Ewelinka » Cz, 6 lis 2003, 12:52

I oczywiście trzymamy kciuki!!!!
Ewelinka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Janusz » Pt, 7 lis 2003, 01:27

I ja trzymam kciuki!!!
BTW - ostatnio spamerzy wynaleźli sposób na obejście reguł filtrowania (OE i The Bat!) - w treści jest losowy ciąg znaków i wklejony link lub zaszyty obrazek z przekazem.
Pozdrawiam
Janusz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 7 lis 2003, 08:55

Niestety, Sąd przerwał rozprawę do 26 listopada, kiedy to ma zostać przesłuchana w charakterze świadka Anna Koszewska.
O wyroku oczywiście poinformuję :)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 7 lis 2003, 21:48

Słowa uznania Darku!
Trzymam kciuki!
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Janusz » So, 8 lis 2003, 02:33

To nie tak!!!
Rzeczona wirutalna Anna Koszowska nigdy nie zostanie przesłuchana :-(
I będzie "ad mortem defecatam"...
Trzeba potwierdzić źródło i właściciela domeny (choćby przez logi dostawcy usług internetowych).
Częstokroć pomoże zrzut ekranu ze spamem w obecności notariusza.
Pozywamy stronę hostingową (spamera bezpośrednio inicjującego wysyłkę wiadomości).
Pozdrawiam
Janusz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 26 lis 2003, 19:52

Jest 1:0 dla spamerów - mam nadzieję, że chwilowo ;)

Przesłuchiwana w charakterze świadka Anna K. przyjęła na siebie całą odpowiedzialność więc sąd uniewinnił obwinionego argumentując ustnie, że odpowiedzialności podlega ten tylko, kto przesyła(...)
Relacja
Œcigamy zatem Panią Anię ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość