Zostałem oszukany przez sprzedającego działkę budowlaną.

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Zostałem oszukany przez sprzedającego działkę budowlaną.

Postprzez arot30 » Śr, 3 wrz 2003, 19:44

Dałem zaliczkę na działkę budowlaną.
Sprzedający ukrył fakt, iż za płotem mojej działki gospodarstwo sąsiadujące jest duże tz. gospodaż trzyma 300 kur, 150 kaczek, 40 świń.
Sprzedający mówił tylko, iż trzymane są kury i to kilkanaście sztuk, tak jak na wsi na gospodarce.

Mamy obawy, że hałas zwierząt i zapach obornika będzie stale zakłócał nasz spokój.

Pojechałem do sprzedającego po zwrot zaliczki w związku, iż ukrył te fakty. Powiedział, iż nie ukrywał żadnych faktów i pieniędzy nie odda, bo w umowie zaliczki jest napisane że pieniądze przepadają, w razie wycofania się z umowy.

Ale jest tu fakt zatajenia prawdy i działania w złej wierze sprzedającego, który nie mówił nic o takiej ilosci zwierząt.

Co mam robić dalej, pomóżcie.
arot30
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 3 wrz 2003, 23:08

Marne szanse. Jeśli rozmawiałeś ze sprzedającym w cztery oczy (bez świadków), to nie jesteś właściwie udowodnić przebiegu rozmowy i tego, że zostałeś wprowadzony w błąd. Teoretycznie możesz wystąpić do sądu z żądaniem odszkodowania, ale z uwagi na trudności dowodowe prawdopodobieństwo sukcesu nie jest duże.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość