jak to jest?

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

jak to jest?

Postprzez franek » So, 23 sie 2003, 23:59

Sąd wysyłał mi wezwania na sprawę karną ,nie odbierałem , bo lezałem w szpitalu i dalsze L-4, policja dostarczyła mi wezwanie na sprawę sądową bez koperty; druk wezwania i ksero aktu oskarzenia prokutatury, wszystko spięte spinaczem razem ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru ZPO
odebrałem chociaż mam wątpliwości : z zawartością przesyłki . a więc aktem oskarżenia zapoznała się cała komenda powiatowa policji , czy tak mozna było ta przesyłkę dostarczyć, mnie wydaje sie ,że powinna być w kopercie zaklejonej , czy tak?
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 24 sie 2003, 00:18

(...)z zawartością przesyłki . a więc aktem oskarżenia zapoznała się cała komenda powiatowa policji , czy tak mozna było ta przesyłkę dostarczyć, mnie wydaje sie ,że powinna być w kopercie zaklejonej , czy tak?

Zgodnie z art. 131 § 1 kpk Wezwania, zawiadomienia oraz inne pisma, od których daty doręczenia biegną terminy, doręcza się przez pocztę lub inny uprawniony podmiot zajmujący się doręczaniem korespondencji albo pracownika organu wysyłającego, a w razie niezbędnej konieczności - przez Policję.

Masz dowody, że ktokolwiek niepowołany zapoznał się z treścią skierowanego do Ciebie pisma? ;)

Zgodnie z art. 128 § 2 kpk Wszelkie pisma przeznaczone dla uczestników postępowania doręcza się w taki sposób, by treść ich nie była udostępniona osobom niepowołanym.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

pismo było bez koperty,

Postprzez franek » N, 24 sie 2003, 01:18

Pismo było bez koperty, ZPO podpiete spinaczem do pisma kopii aktu oskarzenia, czy tak może być?
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość