NASK - dns.pl

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

NASK - dns.pl

Postprzez pink » So, 29 mar 2003, 02:46

Witam!

Mam problem z firma NASK.
Zarejstrowalem sobie w 2001 roku 2 domeny.
Zaplacilem za pierwszy rok...uzywalem je przez jakis czas(pol roku) a potem zaprzestalem...i bylem przekonany, ze jesli nie zaplace za nastepny rok to po prostu firma NASK je skasuje.

Niestety kilka dni temu zadzwonil do mnie jakis pan z firmy windykacyjnej i zagrozil, ze jesli nie zaplace za nastepny rok to sprawa trafi do sadu.

Powiedzial, ze istnieje tak zwany rebilling i domeny sa automatycznie przerejestrowane na nastepny rok...czy tego chce czy nie chce. Podobno tak stanowi regulamin...ktory znajduje sie na strone: http://www.dns.pl/zasady.html

Punkt 20 mowi, ze: Umowa zostaje zawarta na czas nieoznaczony. Wypowiedzenie Umowy powinno zostać złożone na piśmie lub drogą faksową, chyba że Abonent działa poprzez podmiot, o którym mowa w punkcie 11 Zasad.

Ale punkt 19 mowi: Podstawę do rozwiązania Umowy stanowi brak zapłaty części albo całości opłaty rocznej. Ponowna rejestracja tej samej nazwy domeny będzie możliwa po uiszczeniu przez Abonenta opłaty zaległej wraz z odsetkami oraz złożeniu nowego Wniosku, o ile w chwili rejestracji nazwa domeny będzie dostępna. Usunięcie nazwy domeny jest równoznaczne z rozwiązaniem Umowy.

Wydawalo mi sie, ze jesli nie zaplace to po prostu domeny zostana usuniete...niestety mylilem sie...teraz jakas forma windykacyjna grozi mi komornikiem i sondem.

Prosze o rade w tej sprawie bo nie wiem co robic :/
Wielu moich znajomych, ktorzy jako tako znaja sie na sprawie mowilo mi, ze NASK po prostu chce mnie naciagnac na 488 PLN (bo tyle kosztuje utrzymanie 2 domen) i przez to uzywa "miekkiego" zastraszania.

Dziekuje za wszelka pomoc.
pink
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 29 mar 2003, 11:18

Po pierwsze, Regulamin obowiązuje od 18.12.2002 r., a Twoja sprawa dotyczy - jak rozumiem - okresu wcześniejszego. Istotne mogą być postanowienia regulaminu wówczas obowiązującego, którego nie znamy.
Po drugie, jest rzeczą istotną, czy przy zawieraniu umowy został Ci doręczony regulamin albo - jeśli nie jesteś konsumentem - czy zwrócono Ci uwagę na istnienie takiego regulaminu, abyś mógł się z nim zapoznać - tylko wtedy jesteś nim związany (art. 384 § 1 i § 2 kc). Niewykluczone, że umowa, którą zawarłeś, odwołuje się do tego Regulaminu.
Po trzecie, abstrahując od okoliczności z pkt 1 i 2, uważam, że rozwiązanie umowy z powodu niewnoszenia opłat jest uprawnieniem, ale nie obowiązkiem NASK. Jeśli NASK nie zlożył oświadczenia o rozwiązanu umowy i utrzymywał zarejestrowane przez Ciebie domeny, uważam, że żądanie zapłaty jest uprawnione.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości