Cyfra

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Cyfra

Postprzez leo » Cz, 17 paź 2002, 21:46

mam pytanie co do formalnej umowy z cyfrą , chciał bym zerwać umowę znimi . W umowie jest zaznaczone iż abonament płóatny jest miesięcznie . Miałem umowę na przelewy bezpośrednio z banku . Po pięciu miesiącach przysłali mi fakture na 260 zł czyli za cały okres , twierdząc iż bank mój odmuwił zapłaty . Przedtem nie miałem żadnej wiadomości iż taki problem widnieje. Nie miałem nawet konta na które mógł bym wpłacać abonament. Czy mogę zerwać znimi umowę zawartą na 12 miesięcy po okresie 5 miesięcy.
leo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 17 paź 2002, 22:30

. Czy mogę zerwać znimi umowę zawartą na 12 miesięcy po okresie 5 miesięcy.


Wydaje mi się mało prawdopodobne, ale bez znajomości umowy nie da się na to pytanie odpowiedzieć. W każdym razie za niewykonanie płatności przez bank Ty odpowiadasz. Zgodnie z art. 474 kc, dłużnik odpowiedzialny jest jak za własne działanie lub zaniechanie za działania i zaniechania osób, z których pomocą zobowiązanie wykonywa, jak również osób, którym wykonanie zobowiązania powierza. W zaistniałej sytaucji odpowiadasz za postępowanie bnanku, bo to przy jego pomocy wykonywałeś swoje zobowiązanie zapłaty.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kulawy » Pt, 18 paź 2002, 00:23

Proponuje tutaj zobaczyć ... były temety C+ ... i rozwiązywanie umowy


http://sat-digital-tv.isp.net.pl/cgi-bi ... LastLogin=
kulawy
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 18 paź 2002, 09:04

Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mirmil » Pt, 18 paź 2002, 15:48

Znajomi z SDTV ?
mirmil
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości