Ogródki działkowe

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Ogródki działkowe

Postprzez KAKOL » Śr, 10 lip 2002, 07:42

Przyjaciel jest użytkownikiem tak zwanego pracowniczego ogródka działkowego. Jego sposób użytkowania (ogródka) na przestrzeni lat bardzo się zmienił. Kiedyś uprawiał dużo warzyw, a obecnie poza drzewami owocowymi głównie rośnie tam trawa. W związku z czym zastanawia się czy dalej utrzymywać ogródek, czy odstąpić komuś (za zgodą zarządu) prawo do użytkowania ogródka. Ponieważ Ustawa z dnia 23 czerwca 1995 r. o zmianie ustawy o pracowniczych ogrodach działkowych (Dz.U. 1995 nr 99 poz. 486) była zmieniana i zaskarżana do TK ma wiele wątpliwości czy aktualne przepisy są korzystne dla niego (działkowca). Jaka jest przyszłość takich ogródków w świetle obowiązujących przepisów?
KAKOL
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 10 lip 2002, 09:47

Wyrok TK dotyczący tej ustawy (z dnia 20 lutego 2002 r., sygn. akt K. 39/2000) znajdziesz w Dz. U. z 2002 r. Nr 18, poz. 184. Całe orzeczenie jest na stronie TK.
Ponieważ w rządzącym SLD lobby działkowe jest silne, nie sądzę, żeby dali zrobić działkowcom krzywdę (ale to mój prywatny pogląd).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kakol » Cz, 11 lip 2002, 23:13

Dzięki Marcin. Myślę, że przyjaciel może przesunąć swoją decyzję w czasie.
kakol
 

Ogródki na własność

Postprzez gromich » Wt, 6 sie 2002, 22:24

Dzięki Marcin. Myślę, że przyjaciel może przesunąć swoją decyzję w czasie.

Nie wiem czy u kogoś z Was padł ze strony Samorządu lokalnego pomysł przekazania działkowcom działek na własność za symboliczną złotówkę? Jak myślicie czy ma to szansę prawną finalizacji? - czy może to tylko chwyt przedwyborczy Burmistrza? Co o tym sądzicie?
gromich
gromich
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości