podrobiona prolongata na legitymacji studenckiej

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

podrobiona prolongata na legitymacji studenckiej

Postprzez jan » So, 3 kwi 2004, 17:16

zwracam się z prosba o pomoc: kupilem na stadionie w Warszawie prolongate (przystawiono mi pieczatke-a raczej wydrukowano) przedluzajaca ważnosc legitymacji studenckiej i przejechalem sie pociagiem korzystajac z ulgi studenckiej na ta legitymacje i zostalem zlapany. Sprawa zostala skierowana do prokuratury. Czy ktos może mi powiedziec z jakiego paragrafu będę odpowiadal i co mi grozi za takie uczynek. Także proszę o rade jak nakszybciej można by z tego wyjsc. Jak na razie otrzymalem wezwanie na stawienie się na komisariat kolejowy policji. Mandat za nie posiadanie biletu uiscilem.
Serdecznie dziekuje za udzielenie informacji

Janusz M.

Ps. Jezeli ktos nie może odpowiedziec mi na te pytania to prosilbym o skierownie mnie na odpowiednie strony bądź odpowiednich osob. jeszcze raz dziekuje
jan
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » So, 3 kwi 2004, 17:37

Czy ktos może mi powiedziec z jakiego paragrafu będę odpowiadal i co mi grozi za takie uczynek.

Art. 270 § 1 kk: Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Także proszę o rade jak nakszybciej można by z tego wyjsc.

Porozmawiać z prokuratorem o zastosowaniu art. 335 § 1 kpk.
Prokurator może umieścić w akcie oskarżenia wniosek o wydanie wyroku skazującego i orzeczenie uzgodnionych z oskarżonym kary lub środka karnego za występek zagrożony karą nieprzekraczającą 10 lat pozbawienia wolności bez przeprowadzenia rozprawy, jeżeli okoliczności popełnienia przestępstwa nie budzą wątpliwości, a postawa oskarżonego wskazuje, że cele postępowania zostaną osiągnięte.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » So, 3 kwi 2004, 18:37

mam jeszcze jedno pytanie. jezeli kupilem ta legitymacje to czy bede odpowiadal tez za paserstwo?

Jeżeli "nieznany sprawca" prolongował Ci Twoją legitymację, co wynika z pierwszego wpisu, to będziesz odpowiadał za posługiwanie się przerobionym dokumentem- przepis karny masz wyżej. To, czy mu za to zapłaciłeś czy też nie, nie ma większego znaczenia.
czy ten policja do ktorego mam sie zglosic to jest moj prokurator, jesli nie to jak bede mogl sie z nim skontaktowac?
Policja to policja a nie prokurator. O swoich prawach i obowiązkach zostaniesz pouczony przez wykonującego czynności policjanta. Dowiesz się też jaki prokurator prowadzi bądź nadzoruje postępowanie przygotowawcze.
o jaka kare powinienem prosic jakiej wysokosci. jestem na studiach doktoranckich i nie posiadam zbyt wielkiej sumy pieniedzy.
Mam nadzieję, że nie studiujesz prawa ;)
Wysokość grzywny możesz "negocjować" z prokuratorem. Nie znam przecież Twojego stanu majątkowego i możliwości zarobkowych.

Jeśli odpowiadasz na wiadomość używaj przycisku odpowiedz na dole strony zamiast otwierać nowe wątki.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości