pismo procesowe

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

pismo procesowe

Postprzez marta » Śr, 18 wrz 2002, 14:10

Cześć! Prowadzę jednoosobową firmę i mam problem ze ściągnięciem należności. Będę musiała skierować sprawę do sądu, jednak nie wiem, jak się za to zabrać. Proszę o wskazówki. Pozdrawiam
marta
 

Postprzez CHomik » Śr, 18 wrz 2002, 17:24

Cześć! Prowadzę jednoosobową firmę i mam problem ze ściągnięciem należności. Będę musiała skierować sprawę do sądu, jednak nie wiem, jak się za to zabrać. Proszę o wskazówki. Pozdrawiam


Zbierz wszystkie dokumenty uwiarygodniujące należność i złóż pozew w sądzie na "ichnym" formularzu.

Albo prościej sprzedaj wierzytelność, oszczędzisz czas za niewielki procent. :D
CHomik
 

Postprzez Dredd » Cz, 19 wrz 2002, 20:40

Należy jednak pamiętać że nie każde roszczenie nadaje się na formularz :)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez CHomik » Pt, 20 wrz 2002, 08:55

Należy jednak pamiętać że nie każde roszczenie nadaje się na formularz :)


;)

i mogą to być różne formularze, może to być również postępowanie uproszczone :) oraz należy się liczyć z opłatami sądowymi i opłaceniem komornika.
CHomik
 

Postprzez Dredd » Pt, 20 wrz 2002, 10:21

Abyśmy mogli napisać coś bliżej musisz Marto doprecyzować jakie masz roszczenie.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

pismo procesowe

Postprzez Marta » Pt, 20 wrz 2002, 12:45

To ma być ściągnięcie należności za fakturę z przed roku o wartości kilku tysięcy od małej firmy, która wpierw weszła ze mną w układ i miała to spłacać małymi ratami co miesiąc, ale minęły 3 miesiące i nic, telefony są głuche, a siedzibę mają dosyć daleko ode mnie. Dzięki za zainteresowanie i mam nadzieję, że tak nakreślona sytuacja wystarczy do dalszych wskazówek.
Marta
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez CHomik » Pt, 20 wrz 2002, 12:47

To ma być ściągnięcie należności za fakturę z przed roku o wartości kilku tysięcy od małej firmy, która wpierw weszła ze mną w układ i miała to spłacać małymi ratami co miesiąc, ale minęły 3 miesiące i nic, telefony są głuche, a siedzibę mają dosyć daleko ode mnie. Dzięki za zainteresowanie i mam nadzieję, że tak nakreślona sytuacja wystarczy do dalszych wskazówek.


Do 5 tysięcy ?

(ps. w nowej TINIE jest artykuł o tego typu sprawie) Hmmm... koleżanka kupiła. :D
CHomik
 

pismo procesowe

Postprzez Marta » Pt, 20 wrz 2002, 12:50

Poniżej 5 tys. A w TINIE to dzisiejszej, bo niestety nie czytuję takich gazet, ale jeżeli warto, to kupię
Marta
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez CHomik » Pt, 20 wrz 2002, 13:12

Poniżej 5 tys. A w TINIE to dzisiejszej, bo niestety nie czytuję takich gazet, ale jeżeli warto, to kupię


No to jak poniżej to tryb uproszczony. Weź papiery, napisz pozew, leć do sądu.
Opłata w sądzie ok. 190 zł (jak pamiętam) + komornik (koszty dojazdów ewentualne) też kilka procent.
CHomik
 

Postprzez Marcin » Pt, 20 wrz 2002, 13:16

Jeśli do 5.000 zł, pozew składasz na urzędowym formularzu.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron