opłata za rezygnację ze studiów

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

opłata za rezygnację ze studiów

Postprzez mdwe » Śr, 12 paź 2005, 16:07

Witam!
Potrzebuje pomocy w pewnej sprawie.
Byłam studentką Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Jest to uczelnia prywatna - płatna. Samo czesne za pierwszy miesiąc wyniosło mnie 450 zł + wpisowe 200 zł.
Jednak 26 IX 2005 r. napisałam podanie, aby skreślono mnie z listy studentów i zwrócono mi dokumenty.
W odpowiedzi od uczelni dostałam pismo, że muszę uregulować jeszcze pozostałe opłaty:
"Ponieważ Pani rezygnacja nastąpiła po 1 września 2005 r., należy wobec Pani stosować zapisy "Regulaminu płatności" http://www.vizja.pl/?strona=2070
Biorąc to pod uwagę, na poczet Pani płatności zaliczymy czesne w kwocie proporcjonalnej od dnia 1 września w danym roku akad. do momentu złożenia pisemnej rezygnacji. Tym samym więc, na poczet w/w płatności zalicza się: 600 zł i kwotę 450 zł, tytułem opłaty karnej za przedterminową rezygnację ze studiów. Ponadto w trakcie rekrutacji korzystała Pani z częściowego zwolnienia z opłaty wpisowego(wartość podstawowa wynosi 400 zł) w wysokości 200 zł, ta obniżka przestaje obowiązywaćw przypadku rezygnacji ze studiów w pierwszym roku nauki."
Do zapłaty pozostała mi kwota 800 zł.

Czy jest jakaś podstawa prawna, zeby się odwołać? Czy mam jakiekolwiek szanse, aby nie płacić?
Wspomnę, iż wydaje mi się, że przy zapisywaniu się na studia podpisałam kartkę o zapoznaniu się z regulaminem uczelni, ale tego pewna na 100% nie jestem.

Bardzo prosiłabym o radę co mam w tej sytuacji zrobić. To bardzo ważne.

Marta
mdwe
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 12 paź 2005, 16:12

Jeśli dobrze rozumiem, rok akademicki w tej szkole rozpoczął się 1 września i Ty byłaś studentką przez niecały miesiąc - czy tak ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mdwe » Śr, 12 paź 2005, 16:21

Nie. Inauguracja roku akademickiego odbyła się 29 września, a zajęcia rozpoczęły się 3 października.
mdwe
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 12 paź 2005, 16:31

Czyli faktycznie w ogóle nie zostałaś studentką (zrezygnowałaś przed rozpoczęciem roku akademickiego) ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mdwe » Śr, 12 paź 2005, 16:39

Tak. Złożyłam podanie o wycofanie dokumentów jeszcze zanim rozpoczęły się zajęcia i odbyła inauguracja roku.
Ale w regulaminie jest napisane:
§ 8

1. Student przyjmuje do wiadomości, iż w określonych w § 7 przypadkach winien dokonać pełnego rozliczenia z Uczelnią z tytułu posiadanych możliwości kształcenia. Przez takie rozliczenie rozumie się w szczególności:
* rozliczenie finansowe zgodnie z postanowieniami niniejszego regulaminu,
* rozliczenie z biblioteką,
* zwrot legitymacji studenckiej.
2. Student jest zobowiązany do uregulowania płatności za okres danego roku akademickiego, zgodnie z deklarowaną formą płatności, proporcjonalnie za czas od dnia 1 września w danym roku akademickim do momentu złożenia pisemnej rezygnacji ze studiów bądź skreślenia go z listy studentów w sytuacji, gdy nie złożył pisemnej rezygnacji. Obliczeń wysokości płatności dokonuje się zgodnie ze wzorem: P = (CR/9)*T, Tmax = 9, gdzie:
P - wysokość płatności,
CR - wysokość rocznego czesnego zgodnie z zadeklarowana formą płatności,
T - ilość miesięcy od dnia 1 września w danym roku akademickim do momentu złożenia pisemnej rezygnacji ze studiów, bądź skreślenia z listy studentów w sytuacji, gdy nie złożył pisemnej rezygnacji.
Tmax - maksymalny mnożnik T. Wybrano 9, gdyż w takim okresie prowadzone są zajęcia na Uczelni.
3. Ponadto student zobowiązany jest do uiszczenia w nieprzekraczalnym terminie jednego miesiąca od momentu złożenia pisemnej rezygnacji bądź skreślenia go z listy studentów, opłaty karnej w wysokości 450 zł.
mdwe
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mdwe » Śr, 12 paź 2005, 17:29

Dodam jeszcze, że wyrobili mi już indeks i legitymację, choć nie wiem czy to ma jakies znaczenie.

Liczę na Pańską i Państwa pomoc.

Pozdrawiam serdecznie
Marta
mdwe
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości