Opieka nad dzieckiem

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Opieka nad dzieckiem

Postprzez dordzi6168 » Śr, 4 maja 2005, 13:59

szpital odmówił mi wystawienia opieki nad dzieckiem (4 letnim) z którym przebywałam w szpitalu, czy miał rację, skoro obecnie w szpitalach prowadzone są akcje, że matki mogą przebywać razem z dziećmi i nimi się opiekować, uważam to za jakiś nonsens. Chętnie skorzystam z Waszej wiedzy w tym temacie, może jakieś pismo ZUS są na ten temat. Bedę wdzięczna za pomoc. sama kiedyś czytałam gdzieś w literaturze kadrowej ale nie mogę znależć, że nie ma przeszkód aby takie zwolnienie otrzymać, Dziękuję za wszystkie komentarze. Pozdrawiam.
dordzi6168
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Opieka nad dzieckiem chorym

Postprzez Marcin » Śr, 4 maja 2005, 14:09

Skoro dziecko przebywało w szpitalu, nie było raczej konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem. To był Twój wybór, a nie - konieczność.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Opieka nad dzieckiem chorym

Postprzez dordzi6168 » Śr, 4 maja 2005, 14:37

w tym Marcinie problem, że dziecko przebywało na tzw. dziennym pobycie w szpitalu i dwa razy o 8 rano i 20 wieczorem było dowożone na zbiegi a pozostały czas pod moja opieką w domu. Ja jako matka nie mogłabym dziecka zostawić samego w szpitalu, zapłakało by się. Rozumiem kiedyś, gdy matki nie mogły przebywać z dzieckiem w szptalu, a teraz po co te szumne hasła, szpital przyjazny matce i dziecku.Byłam z dzieckiem w szpitalu i widziałam jak wygląda opieka tych dzieci z którymi matka nie może z różnych względów być, dlatego nie mogłąm go zostawić samego. Ale dlaczego mam nie dostac opieki skoro sie nim opiekowałam!!!!!
dordzi6168
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Opieka nad dzieckiem chorym

Postprzez Marcin » Śr, 4 maja 2005, 18:41

A do czego takie zaświadczenie jest Ci potrzebne ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Urlop - opieka nad dzieckiem chorym

Postprzez muchomorek » Śr, 4 maja 2005, 19:58

Wiem odpowiesz że jestem "wredny".

w tym Marcinie problem, że dziecko przebywało na tzw. dziennym pobycie w szpitalu i dwa razy o 8 rano i 20 wieczorem było dowożone na zbiegi a pozostały czas pod moja opieką w domu.


Zaświadczenie w takim wypadku powienien wystawić lekarz pierwszego kontaktu lub zlecający zabiegi.

Napewno nie szpital. Szpital wykonał zlecone zabiegi.

Ja jako matka nie mogłabym dziecka zostawić samego w szpitalu, zapłakało by się.


To był Twój wybór bez obowiązku ze strony szpitala czy NFZ świadczenia zwrotnego. A tego oczekujesz. Opieka nad chorym dzieckiem jest rekompensatą za brak możliwości świadczenia pracy. W tym przypadku to chyba Ty postanowiłaś w sposób świadomy z pełnymi tego konsekwencjami, że dziecko będzie "niby w szpitalu" a jednak z Tobą.

Rozumiem kiedyś, gdy matki nie mogły przebywać z dzieckiem w szptalu, a teraz po co te szumne hasła, szpital przyjazny matce i dziecku.


Potrzebne aby rodzice którzy uważają, że oni i tylko oni, potrafią się opiekować dziećmi mogli to robić również w szpitalu.

Byłam z dzieckiem w szpitalu i widziałam jak wygląda opieka tych dzieci z którymi matka nie może z różnych względów być, dlatego nie mogłąm go zostawić samego.


No niestety każdy ma inne wyobrażenie co dla jego dziecka jest najwłaściwsze i jaka forma opieki jest odpowiednia. Nie bez znaczenia jest kwestia finansowa. Proponuję postawić się w roli pielęgniarki i opiekować się np. 20 dziećmi a nie jednym.

Ale dlaczego mam nie dostac opieki skoro sie nim opiekowałam!!!!!


Tu jest odpowiedż dla Marcina

Mama oczekuje pieniążków za opiekę nad dzieckiem.

A może odpowiesz mi na takie pytania.

A dlaczego przed urlopem wychowawczym trzeba się legitymować sześciomiesięcznym okresem zartudnienia bezpośrednio przed tym urlopem.

A dlaczego nie wszystkie rodziny otrzymują zasiłki rodzinne i dodatki do zasiłków?

A dlaczego nie wypłaca się od grudnia stypendiów dla uczniów z EFS mimo podpisanych umów przyznających owe stypendia?
muchomorek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Urlop - opieka nad dzieckiem chorym

Postprzez ol_a » Cz, 5 maja 2005, 00:40

Może i tak powie Że wredny "muchomor"

Ale na innym forum wypowiedzi były zbliżone.
ol_a
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Urlop - opieka nad dzieckiem chorym

Postprzez dordzi6168 » Cz, 5 maja 2005, 07:16

dziekuje za wszystkie przemyslenia. A tak a propo to wzięłam urlop wypoczynkowy na dni w którym moje dziecko dowoziłam do szpitala. Chodziło mi tylko rzeczywiście o fakt, czy nie mozliwe jest wystawienie zwolnienia lekarskiego przez szpital. Dziękuje wszystkim.
dordzi6168
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości