omyłkowy przelew

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

omyłkowy przelew

Postprzez wilczyczla24 » N, 14 cze 2009, 16:05

witam serdecznie
mam pewien problem a mianowicie staraliśmy się z mężem o kredyt otrzymalismy go wszystko by było oki gdyby mój mąż nie podał błędnego nr konta i pieniądze trafiły na konto baku w którym robiliśmy konsolidacje (to było nasze konto do spłacania wcześniejszego kredytu) jak wygląda taka procedura oddania tych pieniędzy przez bank podkreśle jeszcze że w tytule przelewu było podane imię i nazwisko adres męża i tytułem przyznany kredyt czy owy bank miał prawo rozporządzić tymi pieniędzmi ponieważ ile razy dzwonimi tyle razy informują że to jest bardzo duża suma pieniędzy i oni jeszcze jej nie uzbierali Bardzo proszę o pomoc dziękuję
wilczyczla24
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 16 cze 2009, 10:37

Generalnie (w najgorszym przypadku- zależnym od zawartej umowy) bank, na którego rachunek przelano omyłkowo środki, może zatrzymać wymagalne swoje należności a resztę powinien zwrócić na żądanie beneficjenta omawianego przelewu.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości