oddalenie pozwu o separację

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

oddalenie pozwu o separację

Postprzez yoytek » Pt, 5 lis 2004, 11:50

Obawiam się, że słabo uargumentowałem brak "istnienia trwałego rozkładu związku". Oto one:
ODDALENIE POZWU

Po zapoznaniu się z argumentacją pozwu, mam kilka uwag. Sama konstrukcja pisma wskazuje, że sporządzony został wg. jakiegoś szablonu, co wzbudziło moją podejrzliwość. Otóż nie pominięto żadnego aspektu dot. separacji, a niektóre sformułowania są wręcz cytatami. Skargi mogą ulegać charakterystycznemu (też we współuzależnieniu) mechanizmowi iluzji i zaprzeczeń.
Nie mam zamiaru polemizować z opisem przedstawionym przez powódkę z wyjątkiem sprostowania kilku faktów:
1.Nie byłem w izbie wytrzeźwień
2.Zgodnie z Art. 52-54 kro i 187 oraz 452 kpc: rodzina korzystała z wpływów z działalności gospodarczej, a długi są elementem ryzyka i nie mogą być argumentem
3.Epizod z synem był nieszczęśliwym wypadkiem, do tej pory nie osądzonym i z mojej inicjatywy rozpoczęte są mediacje
4.Fizyczna wstrzemięźliwość podyktowana jest tym, że moje negocjacje z powódką, co do określania jej dni płodnych nie przyniosły rezultatu (jej siostra jest w piątej ciąży)
5.Terapeuci przestrzegają przed podejmowaniem ważnych decyzji życiowych w tym poszukiwania pracy

Posiadałem do 30.VI b.r. czasowe orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim, obecnie przedłużone do 1.VI 2005. Opinia rzeczoznawcy przy Sądzie Pracy sugeruje dalszą diagnostykę.
Rozpoczęta w 2000r. terapia zaczyna przynosić efekty. Wdrażam w swoje życie zasady, których nauczyłem w różnych formach trzeźwienia. Najważniejsze jest to, że zaczynam uznawać swoją bezsilność w różnych sytuacjach. Pozwala mi to zachowywać pogodę ducha. Tutaj równolegle następuje scalenie osobowości. Rozproszenie towarzyszyło syndromowi wypalenia zawodowego. Niebagatelną rolę w realizacji programu HALT, pełni stały dostęp do Internetu. Zabiegi idą w dwu kierunkach: specjalistycznej konsultacji uzależnienia oraz poszukiwania pracy. Jestem w kontakcie mailowym z kliniką Akmed dra Woronowicza, Niebieską Linią, Ośrodkiem Duszpasterstwa Trzeźwości w Zakroczymiu. Brak dochodów uniemożliwiał mi do tej pory taki dostęp i jednocześnie nie czuję się samotny oraz wzrasta moja nadzieja. Po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego podjąłem prace dorywcze, a wobec ich braku próbuję skuteczniejszych metod jej pozyskania, bardziej odpowiednich dla moich kwalifikacji. Wypełniłem cztery ankiety poszukującego pracy w Banku Danych Inżynierów, Gratki i Megapracy oraz brytyjskiej Omega Selection Serwis.
Podsumowując:

1.Odnoszę wrażenie, że pozew jest subiektywny
2.Moja ocena sytuacji rodzinnej jest bardziej wyważona
3.Wobec niepełnosprawności i popadnięcia w niedostatek, postępowanie separacyjne jest dla mnie zagrożeniem oraz jest nieetyczne, tym dziwniejsze, że powódka jest katechetką
4.Wobec wiadomości o braku zgody w naszej rodzinie, mój ojciec nie przekaże nam spadku (piętrowy dom i 2 tys. mkw działki), tylko ustanowi zarządcę- mojego brata

Wnioskuję o oddalenie pozwu w całości.

Załączniki (kserokopie i wydruki po 2 egz. lub odnośnik do http):
1.Ankiety:
a.Bank Danych o Inżynierach
b.Raport BDI z przebiegu rekrutacji
c.www.gratka.wp.pl /praca
d.www.megapraca.pl/Megapraca/ContentManager
e.www.OmegaSelectionServis.uk
f.cv wersja polska (1 egz.)
g.wykaz firm, gdzie złożono aplikacje

2.Zaświadczenia:
a.Œwiadectwo lekarskie z Poradni Terapii Uzależnień
b.Karta leczenia szpitalnego ze Szpitala
c.Opinia rzeczoznawcy przy Sądzie Pracy Warszawa
d.Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności Zespołu Orzekającego
e.Zaświadczenie PUP o rejestracji jako bezrobotny, bez prawa do zasiłku

Tutaj zabrakło głównie wkazanie na inwestycje i trudności w utrzymaniu technicznej sprawności domu.
yoytek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 5 lis 2004, 16:31

Po zapoznaniu się z argumentacją pozwu, mam kilka uwag. Sama konstrukcja pisma wskazuje, że sporządzony został wg. jakiegoś szablonu, co wzbudziło moją podejrzliwość.

Czyje to są uwagi ?

Nie mam zamiaru polemizować z opisem przedstawionym przez powódkę


Czy mogłbyś wyjaśnić, o co chodzi ? Rozumiem, że Twoja żona wniosła pozew o separację, i... co dalej ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

dodatkowe wyjaśnienia

Postprzez yoytek » N, 7 lis 2004, 03:57

Po zapoznaniu się z argumentacją pozwu, mam kilka uwag. Sama konstrukcja pisma wskazuje, że sporządzony został wg. jakiegoś szablonu, co wzbudziło moją podejrzliwość.

Czyje to są uwagi ?

Jest to moja odpowiedź po sprawie rozjemczej i zapoznaniu się z treścią pozwu, na której już próbowałem podważać wiarygodność powódki.

Nie mam zamiaru polemizować z opisem przedstawionym przez powódkę


Czy mogłbyś wyjaśnić, o co chodzi ? Rozumiem, że Twoja żona wniosła pozew o separację, i... co dalej ?

Ponowiła pozew (po otrzymaniu mojego oddalenia), lecz wycofała wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich
yoytek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości