Nowy ławnik w składzie i obowiązki z tego tytułu

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Nowy ławnik w składzie i obowiązki z tego tytułu

Postprzez boza » N, 9 sty 2005, 11:04

Witam Forumowiczów.

Sprawa karna ciągnie się 2 lata. Obecnie przed rozprawą nieoficjalnie dowiedziałam się ,że będzie nowy ławnik.Sprawa jakby będzie toczyć się od nowa, bo wezwano wszystkich świadków w sprawie . Czy w związku z tym: 1/ można wystapić z wnioskiem o wyłaczenie sędziego ze składu orzekającego ?/ mam podstawy ku temu, na poprzedniej sprawie przed odczytaniem aktu oskarżenia chciałam wręczyć sedziemu taki wniosek, ale go nie przyjął, powiedział ,że na to mam czas, a po odczytaniu aktu oskarżenia JUŻ wniosku nie przyjął, mówiąc,że za późno na taki wniosek- jakby czuł, co to za wniosek, bo treści sędzia nie znał-/
2/ czy sąd zobowiązany jest powiadomić obrońcę i oskarżonych o zmianie ławnika ?
boza
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

chodzi mi oczywiście o obowiązki sądu z tego tytułu

Postprzez boza » Pn, 10 sty 2005, 14:05

Kochani, jeśli wiecie, poradźcie mi, co robić z tym wyłączeniem sędziego, jutro rozprawa.
boza
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez boza » Pn, 10 sty 2005, 16:00

I jeszcze jedno, czy jeśli jest zmiana ławnika w sprawie karnej to sprawa rzeczywiście toczy się od nowa?
boza
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 22 sty 2005, 16:06

I jeszcze jedno, czy jeśli jest zmiana ławnika w sprawie karnej to sprawa rzeczywiście toczy się od nowa?


Tak
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości