NIE WEZWANIE POLICJI NA MIEJSCE WYPADKU

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

NIE WEZWANIE POLICJI NA MIEJSCE WYPADKU

Postprzez omega4554 » Cz, 18 lut 2010, 18:52

Witam.

Mam pewien problem gdyż miesiąc temu zdarzyła mi się stłuczka - cofałem i uderzyłem w Passata - tablica rejestracyjna lekko się wygieła oraz był przerysowany zderzak. Kobieta z auta zgodziła się na to aby dogadać się finansowo, policji nie chciała wzywać gdyż jej się spieszyło. Wymieniliśmy się tylko telefonami i miała ona dać znać ile chce za szkody.
Po 2 dniach wysłała sms o treści "za szkody 1100zł" lekko mnie zaskoczyła tą sumą i nie zgodziłem się tyle zapłacić.
Później babka chciała spisać oświadczenie, na co ja odparłem że był czas na oświadczenie i na policję i aby podała normalną nie wygórowaną kwotę za szkody.
Kobieta przestała się odzywać, i nagle po miesiącu dzwoni do mnie policja że mam się stawić na komisariacie...

Czy to tak można skoro na miejsce zdarzenia nie wezwano policji?

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi bo kompletnie nie wiem co mam robić.
Dodam iż jest to moja pierwsza stłuczka ;/

...
omega4554
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 18 lut 2010, 20:32

Nie ma obowiązku wzywania policji na miejsce kolizji. Obecnie policja prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Przedawnienie orzekania następuje po roku od zdarzenia (popełnienia wykroczenia).
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Wykroczeń

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość