nadrór kuratora a nowy adres pobytu

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

nadrór kuratora a nowy adres pobytu

Postprzez hani » So, 17 lut 2007, 21:12

Sprawa jest następująca

Mój narzeczony ma dozór kuratorski w okresie proby......
przez 8 m-cy mieszkal w swoim domu rodzinnym i tam odwiedzala go pani kurator, tam zacząl naukę i podjął pracę, mial dobrą opinię

teraz postaowiliśmy,że zamieszkamy razem , więc on przeprowadza się do mojego domu rodzinnego(inne wojewodztwo)tutaj będzie kontynuowal nauke i zacznie szukac pracy...

Moje pytanie jest następujące, czy nowy kurator musi odwiedzić sąsiadow i przperowadzić wywiad?
Nie chcialabym narażać rodzicow na niezręczną sytuację, plotki, domysly sąsiadow itp..

Bardzo prosze o odpowiedź
hani
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 17 lut 2007, 23:27

Moje pytanie jest następujące, czy nowy kurator musi odwiedzić sąsiadow i przperowadzić wywiad?


Dozór musi być kontynuowany aż do zakończenia orzeczonego przez Sąd okresu próby ewentualnie aż do zwolnienia skazanego z dozoru przez Sąd.

To czy kurator odwiedzi sąsiadów zależy głównie od samego kuratora, który decyduje jaki sposób prowadzenia dozoru jest najwłaściwszy. Być może ograniczy się do własnych obserwacji i rozmów ze skazanym i współmieszkańcami z domu, w którym mieszka. Być może zapyta o coś sąsiadów, czy dzielnicowego.

Najważniejsze jest aby Twój chłopak zgłosił dotychczasowemu kuratorowi (a najlepiej też sądowi, który go skazał) że zmienia miejsce zamieszkania i aby podał nowy adres zamieszkania. Jeśli tego nie zrobi, dotychczasowy kurator po utracie kontaktu ze skazanym zapewne złoży wniosek do Sądu o zarządzenie wykonania zawieszonej kary z powodu uchylania się przez skazanego od dozoru. A sąd może wnisoek uwzględnić i zarządzić wykonanie kary bo wyjazd do innego województwa bez powiadowmienia o tym kuratora lub Sądu rzeczywiście może być uznany przez Sąd za uchylanie się od dozoru.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez hani » N, 18 lut 2007, 12:20

Dziękuję za pomoc!

Dotychczasowy kurator już zostal powiadomiony i adres nowego miejsca pobytu też otrzymał
hani
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość