Meldunek bez zgody właściciela

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Meldunek bez zgody właściciela

Postprzez Eraser » Cz, 20 lis 2008, 20:41

Dzisiaj dowiedziałem się w urzędzie miasta że można zameldować na stałę w lokalu mieszkalnym pana X który przedłożył stosowne podanie do urzędu bez zgoty właściciela lub administratora jeśli ma świadków na to z przebywał w lokalu min. 48godzin. Dowiedziałem się że nic nie mogę zrobić jako administrator ani właściciel. Jedynie po zameldowaniu podać go o eksmisję do sądu ponieważ tylko jego kobieta ma umowę na lokal (ma wypowiedzenie roczne).
Musi być jakiś kruczek na to aby powstrzymać urząd przed meldunkiem tego typa. Tylko jaki. Może ktoś mi podpowie?
HELP!
Pozdrawiam.
Eraser
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 20 lis 2008, 21:17

Potrzeba eksmisji byłaby nawet wówczas gdyby się nie zameldował ale faktycznie przebywał w lokalu. Meldunek ma tu trzeciorzędne znaczenie i nie w nim tak naprawdę leży problem. Z meldunku nie wynika bowiem prawo do przebywania w lokalu.
Dlatego rzeczywiście ustawa przewiduje takie sytuacje kiedy legalnie można się zameldować w lokalu bez zgody jego właściciela.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość