Korzystanie z korytarza

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Korzystanie z korytarza

Postprzez dr_Fell » N, 24 kwi 2005, 20:26

Cześć.
Mam taki problem - mieszkam w tzw "superjednostce" - dużym, jedenastopiętrowym bloku. Od głównej klatki schodowej oddzielają się korytarze, przy każdym jest 5 mieszkań. Już na samym początku właściwie wszyscy lokatorzy oddzielili swoje "korytarze" od głównej klatki - za każdymi szklanymi drzwiami znajduje się 5 mieszkań.

Na moim korytarzu dodatkowo lokatorzy 2 ostatnich mieszkań wymurowali ścianę i odgrodzili pewną część korytarza (ok 1,5 m. od moich drzwi). Byliśmy skłonni to zaakceptować, jednak teraz wprowadzili się tam nowi lokatorzy, którzy korzystają ze swojej, odgrodzonej części, jednak dodatkowo wystawili np rower poza odgrodzoną część, właściwie naprzeciwko naszych drzwi. Nie chcą go zabrać, ponieważ twierdzą, że oni płacą spółdzielni za odgrodzoną część, a że korytarz jest wspólny to mogą postawić rower gdzie chcą.

Jak to się ma do prawa ? Czy spółdzielnia mogła bez naszej zgody zezwolić na budowę tej ściany ? Czy oni mają prawo stawiać mi rower na przeciwko drzwi mimo że mają przecież odgrodzoną część korytarza ? Czy reguluje to jakaś ustawa ?

Michał
dr_Fell
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 24 kwi 2005, 21:12

To jest zasadniczo materia do uregulowania w statucie spółdzielni.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dr_Fell » Pn, 25 kwi 2005, 11:27

Dziękuję, faktycznie próbujemy załatwiać sprawę przez spółdzielnię i chyba okazało się to dobrym wyjściem, bo po pierwsze na odgrodzenie części korytarza powinniśmy dać sąsiadom zgodę, a po drugie nie mają prawa zostawiać rowerów na korytarzu (przepisy przeciwpożarowe).
Tak czy owak, zanim zaczniemy słać skargi spróbujemy, tym razem podpierając się prawem i regulaminem przemówić do ich poczucia przyzwoitości.
dr_Fell
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pawel78 » Pn, 25 kwi 2005, 11:34

Poczucia przyzwoitości? Sąsiedzi rzadko to posiadają.
Pawel78
 

Postprzez dr_Fell » Pn, 25 kwi 2005, 12:30

Ale przecież my też jesteśmy sąsiadami swoich sąsiadów ;).

No, ich poczucie wymaga chyba małej regulacji, dlatego cieszę się, że możemy się podeprzeć przepisami. Niemniej, tak naprawdę, nie zależy mi na ruszaniu w spółdzielni mechanizmów które mogą doprowadzić do zburzenia tego murka - dlatego zanim to zrobię pójdę do nich jeszcze raz, przedstawię sytuację i zaproponuję kompromis - t.j. to, żeby trzymali swoje rzeczy w odgrodzonej części a nie naprzeciwko / w pobliżu moich drzwi.

Swoją drogą, ten temat to cenna rzecz w zasobach internetu ;), bo szukałem chyba z 3 godziny wczoraj i nie znalazłem podobnego (było coś na płatnym portalu tematycznym tylko).
dr_Fell
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość