komornik-egzekucja bezskuteczna

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

komornik-egzekucja bezskuteczna

Postprzez kobietka » Wt, 23 sie 2005, 22:47

witam!
wierzyciel skierował wniosek do komornika o wszczęcie egzekucji . należnosc główną wpłaciłam bezpośrednio na konto wierzyciela .pozostały do spłacenia odsetki i koszty komornika .wpłaciłam do komornika 1/5 tej kwoty .obecnie nie mam dochodu ani ja ani mąż .udalismy sie więc do komornika w celu ustalenia warunków spłaty odsetek i kosztów .pracująca tam pani wstukała moje dane w komputer i....wyskoczył nagłówek przy moim nazwisku"Egzekucja bezskuteczna -umorzona" , a pani poinformowała nas żebyśmy dsalej wpłacali pieniądze do komornika (pani nie zauważyła że zerknęłam w monitor).nie ukrywam ,że moja sytuacja jest trudna i nie miałabym nic przeciwko "darowaniu"mi tych odsetek i kosztów . czy to możliwe ,że komornik sprawę umorzył i nie powiadomił mnie o tym? a co wobec tego w sytuacji , gdy podejmę pracę?komornik może wówczas zająć mi wynagrodzenie?
Z góry dziękuję za pomoc.
kobietka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Aristo2 » Cz, 25 sie 2005, 09:38

Witam
Moja propozycja jest taka.
1. Przejdź do komornika i zażądaj pokazania akt komorniczych dotyczących tego postępowania egzekucyjnego. Sprawdź czy jest w aktach Postanowienie komornika o umorzeniu postępowania egzekucyjnego.
( zdarza się się, że komornik nie wysyła - choć powinien- postanowienia o umorzeniu postepowania egzekucyjnego).

2. Napisz do wierzyciela pismo aby wycofał wniosek egzekucyjny od komornika ponieważ zapłaciłaś kwotę główną.
Jednocześnie określ się, że odsetki wpłacisz w ratach na jego konto.
Pewnie są jeszcze koszty postępowania sądowego? - możesz próbować potargować się z wierzycielem - może odstąpi od ich pobierania- w końcu otrzymuje całą zapłatę.

W ten sposób uratujesz koszty które nalicza sobie komornik, a pamiętać trzeba, że od kwot które wpłacasz do komornika- w pierwszej kolejności komornik odlicza sobie swoje koszty a dług maleje powoli( albo wcale)
pozdrawiam
Janek
Aristo2
 


Powrót do Windykacja - Komornik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości