Komisja Lekarska WKU

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Komisja Lekarska WKU

Postprzez CHomik » Pn, 2 wrz 2002, 14:19

W związku z wiekiem poborowym, nagle "pogorszył" mi się stan zdrowia ;) . W związku z tą sytuacją napisałem odwołanie do WKU o zmianę kategorii, poprzez skierowanie na ponowną komisję lekarską. Problem z tym że lekarz wydający kartę choroby jest z innego województwa niż ja i w przypadku kolejnego odwołania (a na pewno będzie gdyż pierwsza komisja ma przyznać nadal A) zostanę skierowany do komisji wojewódzkiej ze względu na adres zameldowania.
(obecnie przebywam poza miejscem zameldowania)
Ale uzyskałem informację iż wojewódzkie komisje zostały w miesiącu sierpniu połączone (np. warmińsko-mazurska z mazowiecką) Czy coś wam wiadomo na ten temat i gdzie to jest zawarte ?
CHomik
 

Postprzez Andrzej » Pn, 2 wrz 2002, 17:38

nagle "pogorszył" mi się stan zdrowia ;) .

Z własnego doświadczenia wiem, że zasadnicza służba wojskowa działa na zdrowie jak balsam :D
uzyskałem informację iż wojewódzkie komisje zostały w miesiącu sierpniu połączone (np. warmińsko-mazurska z mazowiecką)

Nie wiem jak to wygląda z Twoją komisją lekarską ale Wojskowe Komendy Uzupełnień nie połączyły się.
Nadal jest warmińsko – mazurska i (odrębna) mazowiecka (§ 2 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 grudnia 1998 r. w sprawie utworzenia oraz ustalenia siedzib i terytorialnego zasięgu działania wojewódzkich sztabów wojskowych i wojskowych komend uzupełnień (Dz. U. Nr 153, poz. 1003 ze zmianą).
Komisje lekarskich zawsze były (i są) powoływane (terytorialnie) na obszarze województwa i powiatu zgodnym (dla zasady) z terytorialnym zasięgiem działania komend uzupełnień – rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 marca 2000 r. w sprawie komisji lekarskich i komisji poborowych oraz wynagradzania za udział w ich pracy (Dz. U. Nr 16, poz. 205), dlatego "nieprawdopodobnym" jest istnienie warmińsko-mazursko-mazowieckiej wojskowej komisji lekarskiej.

Mając na względzie podstawową zasadę obronności kraju (w armii wszystko jest możliwe) nie można wykluczyć, że w celu wcielenia Ciebie do armii (pomijam zasadność) utworzono specjalną (warmińsko-mazursko-mazowiecką) komisję lekarską :D

A poważnie - nie znalazłem w przepisach potwierdzenia takiego połączenia komisji lekarskich.
Andrzej
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez CHomik » Wt, 3 wrz 2002, 07:51

nagle "pogorszył" mi się stan zdrowia ;) .

Z własnego doświadczenia wiem, że zasadnicza służba wojskowa działa na zdrowie jak balsam :D


To może lepiej kupię jakiś krem.
CHomik
 

Postprzez Alutek » Wt, 3 wrz 2002, 12:29

A propos zmiany kategorii
Znajomy-syn lekarza kardiologa-załatwił sobie przed maturą najniższa kategorię (chyba E, niby że ma chore serce)
po skończeniu studiów dostał świetną propozycję pracy w którejś ze służb mundurowych-ale jak zobaczyli taką kategorię, od razu propozycja została anulowana :)
Tak więc nie ma co przesadzać z ketegorią...
Alutek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości