jestem bity :[

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

jestem bity :[

Postprzez kolega » Śr, 30 mar 2005, 08:07

Witam wszsytkich serdecznie i mam takie pytanie: co mam zrobić, kiedyś z P bylismy kolegami teraz od paru lat (odkiedy zaczal dilowac marychą) stal sie obardzo "wazny" i czesto przez to ze ma zły humor bije ludzi. Mnie sie to wlasnie juz dwa razy zdazylo że dostalem od niego za nic, po prostu bykl w zlym humorze. Ostatnio znowu o malo nie dostalem lecz sie tylko nasluchalem ze mi szczęke złamie itd itp. Boje sie wyjść z domu i nie wiem co robić. Przecierz ewentualnie gdyby mu sparwe zalozył to mnie potem taki człowiek zabije. Proszę bardzo o pomoc. Pozdrawiam. :|
kolega
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 30 mar 2005, 09:31

Twój opis sugeruje możliwość zaistnienia przestępstwa gróźb karalnych (art. 190 kk). Œciganie następuje na wniosek pokrzywdzonego, a zatem nikt Cię nie zastąpi w zlożeniu stosownego wniosku na Policji czy w prokuraturze. Prokurator wobec podejrzanego może zastosować stosowne środki zapobiegawcze, np. zakaz zbliżania się do Ciebie.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 1 kwi 2005, 21:14

Prokurator wobec podejrzanego może zastosować stosowne środki zapobiegawcze, np. zakaz zbliżania się do Ciebie.


Słyszałem, że takie wypadki już były w Polsce ale sądząc po standardowej praktyce działąnia organów ścigania chyba trzeba trafić na bardzo zaangażowanego prokuratora aby uzyskać taką decyzję.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości