Jak to ugryżć?

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Jak to ugryżć?

Postprzez loco » Pt, 9 sty 2004, 13:04

Zawiadomiłem właściwy Komisariat Policji o popełnieniu przez usługodawcę wykroczenia z art. 23 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Wykroczenie zostało popełnione m.inn. na moja szkodę, gdyż brak podania przez usługodawce wymaganych ustawą danych uniemozliwia mi identyfikację podmiotu swiadczącego usługę i w konsekwencji uniemozliwia mi wystąpienie przeciwko niemu (?) z pozwem.
Otrzymałem niezwłocznie informację z Policji iż - wbrew moim zdaniem oczywistym faktom - nie kierują wniosku o ukaranie z uwagi na brak znamion wykroczenia zawartych w dyspozycji w/w artykułu. Jednocześnie zgodnie z kpow poinformowano mnie o mozliwości złożenia do Sądu Grodzkiego samodzielnego wniosku o ukaranie, jako oskarzyciel posiłkowy.

Tylko jak mam to zrobić, skoro nie moge zidentyfikować podmiotu świadczącego usługę? A zdrugiej strony, zgodnie z art. 56a kpow nie przysługuje mi chyba złożenie zażalenia do organu nadrzędnego na niewniesienie wniosku o ukaranie.

Jak to ugryźć według Was?
Pozdrawiam
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 9 sty 2004, 13:48

Tylko jak mam to zrobić, skoro nie moge zidentyfikować podmiotu świadczącego usługę? A zdrugiej strony, zgodnie z art. 56a kpow nie przysługuje mi chyba złożenie zażalenia do organu nadrzędnego na niewniesienie wniosku o ukaranie.

Zgodnie z art. 27 § 1 kpow w sprawach o wykroczenia ścigane na żądanie pokrzywdzonego, pokrzywdzony może samodzielnie wnieść wniosek o ukaranie jako oskarżyciel posiłkowy, a zatem nie przysługuje Ci uprawnienie do wniesienia zażalenia na zasadzie art. 56a kpow.

Wniosek o ukaranie powinien zawierać m.in. imię i nazwisko oraz adres obwinionego, a także inne dane niezbędne do ustalenia jego tożsamości (art. 57 § 2 pkt. 1 kpow), a zatem istotnie występuje w Twojej sprawie przeszkoda uniemożliwiająca skuteczne ściganie sprawcy. :)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Pt, 9 sty 2004, 13:57

A masz Darku pomysł, jak przeciąć ten 'węzeł gordyjski'?
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 9 sty 2004, 14:16

A masz Darku pomysł, jak przeciąć ten 'węzeł gordyjski'?

Mam :)
Zgłoś ten sam czyn jako wykroczenie ścigane z urzędu z art. 65 w zw. z art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 1999 roku Prawo działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 101, poz. 1178 ze zm.) ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Pt, 9 sty 2004, 14:34

Œwietny ten pomysł na nożyczki. :-)
Tylko powiedz mi jeszcze, w jaki sposób w konsekwencji tego zawiadomienia będę mógł poznać dane usługodawcy? Bo przecież na tym najbardziej mi zależy. :-)
Pozdrawiam.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Wt, 20 sty 2004, 13:15

Powiedzcie mi jeszcze proszę, kto zgodnie z art. 56a kpow jest organem nadrzędnym nad komisariatem komendy miejskiej policji ( odmowę podpisał naczelnik sekcji prewencji)?
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez admin » Wt, 20 sty 2004, 13:22

Komendant Wojewódzki Policji. :)
Poczytaj tutaj i korzystaj z wyszukiwarki.
admin
Administrator
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 1 lut 2011, 00:18

Postprzez loco » Wt, 20 sty 2004, 13:36

Dziękuję.
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości