dwa pytania

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Dwa pytania

Postprzez laporteki » Pn, 7 sty 2008, 16:35

Witam,
przeglądam właśnie oferty biura nieruchomości. Znalazłam nowy luksusowy dom na dużej działce, w cenie 5000 zł. Na pewno nie jest to cena za mkw tylko za całość. Oczywiście wiem że jest to wynik pomyłki, zabrakło zer, ciekawi mnie jednak jak to wygląda z prawnego punktu widzenia. Analogiczne omyłki zdarzały się na allegro, wtedy sprzedający byli zobowiązani sprzedać towar po zaniżonej omyłkowo cenie. Czy gdyby ktoś sie uparł, mógłby kupić ten dom za 5000 zł?

Pytanie drugie- niespełna 2 tygodnie temu mój chłopak złożył w pracy wypowiedzenie, właściwie dwa wypowiedzenia. Pierwsze z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę w trybie ustawowym (miesiąc wypowiedzenia) i drugie z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron (na mocy porozumienia stron, w momencie gdy podpisze umowę o pracę z inną firmą, tj. w trybie art. 30 § 1 pkt. 1 Kodeksu Pracy). W kadrach przyjęto oba wypowiedzenia (na obu widnieje data przyjęcia pisma). Pracodawca do dnia dzisiejszego nie ustosunkował się do tych wypowiedzeń. Czy pracodawca w ogóle musi formalnie odpowiedzieć na wypowiedzenie złożone przez pracownika? Czy jeśli w jakimś terminie pracodawca nie odpowie na wypowiedzenie, umowa o pracę wygasa w terminie podanym na wypowiedzeniu? Złożono dwa wypowiedzenia, który termin jest "ważniejszy?".

Z góry dziękuję za odpowiedź.
pozdrawiam
ps. gdyby ktoś chciał namiar na ten domek za 5 tys, podam linka :)
laporteki
 

Postprzez kier_as » Pn, 7 sty 2008, 21:07

Cena podana w ofercie biura nieruchomosci do niczego ich nie zobowiazuje
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • 2 pytania
    przez rav123 » Pt, 28 wrz 2007, 18:27
    1 Odpowiedzi
    714 Wyświetlone
    Ostatni post przez Dredd Zobacz najnowszy post
    Pt, 28 wrz 2007, 18:44
  • pytania do biegłego
    przez Tadeusz » N, 14 lis 2004, 10:13
    6 Odpowiedzi
    1370 Wyświetlone
    Ostatni post przez Dredd Zobacz najnowszy post
    Wt, 16 lis 2004, 13:58
  • Pytania do świadka
    przez flotarom » Pn, 4 wrz 2006, 08:28
    0 Odpowiedzi
    653 Wyświetlone
    Ostatni post przez flotarom Zobacz najnowszy post
    Pn, 4 wrz 2006, 08:28

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości