• Porady prawne
Euro-tax.pl

Czy w polsce karana jest zdrada tajemnicy handlowej?

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Czy w polsce karana jest zdrada tajemnicy handlowej?

Postprzez Hosr » Pn, 9 sty 2006, 21:06

Rozważmy taką sytuację.

Jest Paweł i Gaweł

Paweł ma pomysł na biznes załóżmy że chce zrobić gazetę o jakimś skrawku świata np o produkcji zapałek dla przemysłu zapałczanego

Paweł dzieli się się swoim pomysłem z Gawłem i prosi go aby nikomu o tym nie mówił

Paweł jako przezorny człowiek podpisuje z Gawłem umowę lojalnościową o charakterze prywatnym. Paweł nie ma jeszcze gazety o zapałkach ale umowa zabrania Gawłowi przekazywania komukolwiek z branży lub z poza. udzielania informacji o pomyśle Pawła i przez 2 lata wydawania gazety o zapałkach i pracowania w przemyśle zapałczanym.

Umowa była konstruowana przez pawła poprzez przerobienie zwykłej standardowej umowy lojalnościowej z promesą jakie są w zbiorach dok fimowych

---------

Pytanie teraz!

Jakie ma to podstawy prawne? Czy jeśli Gaweł to podpisał to musi się tego stosować?

Kiedy Gaweł złamie warunki umowy? Jeśli powstanie gazeta o zapałkach i udowodni się gawłowi że on komuś o tym powiedział czy wystarczy że powie swojej dziewczynie dziewczyna kolezance a kolezanka chlopakowi chlopak zas otworzy gazete? Czy może wogole jesli powie komukolwiek?

Jaki sąd rozpatrza takie sprawy Gospodarczy ?

Czy jako dowod wystarczy swiadek ktory byl przy podpisaniu umowy i pawla kopia umowy? Gawel swoja zniszczyl

Czy jako dowod musi byc zeznanie osoby ktorej zostala powtorzona tajemnica czy wystarczy nagranie rozmowy pawla z osoba ktora mowi "gawel mowil mi ze chcecie zalozyc gazete o zapalkach"

####

Czekam na odp, mysle ze to was troche pogimnastykuje a mi bedzie bardzo pomocne

Wskazowki Pawel jeszcze nie wydal gazety o zapalkach czy to ma znaczenie?
Hosr
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Hosr » Śr, 11 sty 2006, 14:06

No jak to nikt się nie pokwapi o odpowiedz?
Hosr
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Hosr » Wt, 17 sty 2006, 11:34

Wrzucam topic jeszcze raz 'on top' moze jednak ktos pomoze

Pozdrawiam
Hosr
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mimi » Cz, 19 sty 2006, 18:18

1. a może paweł nie lubi gawła i przedstawił mu pomysł-marzenie, którego wcale nie chciał tworzyć. przekonał go do podpisania umowy i dogadał się z byłą przyjaciółką gawła, żeby powiedziała, że gaweł nie dotrzymał tajemnicy.

a że teraz już była przyjaciółka gawła nie lubi go, to paweł poda gawła do sądu o wymarzone, niekoniecznie rzeczywiste zyski, przyjaciółka potwierdzi fakt niedotrzymania umowy i podzielą się łupem.

2. a czy ktoś inny (nie paweł) opierając się na opowiadaniach gawła stworzył taką gazetę i na niej zarabia? jeśli nie to temat nie ma sensu.

3. czy paweł rozpoczął już robienie gazety i opowiadania gawła uniemożliwiły mu dalszą pracę? jeśli nie to temat nie ma sensu.

pozdr.
m.
mimi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 20 sty 2006, 00:37

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli m.in. w poszczególnych (konkretnych)postanowieniach umowy, których dokładnie nie znamy (o ile w ogóle ona istnieje). Na rozważania abstrakcyjne (co by było, gdyby...) nie piszę się.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości