czy mogę się nie zgodzić .....

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

Czy mogę się nie zgodzić .....

Postprzez Marzencia » So, 14 sty 2006, 15:25

Jestem właścicielką działki budowlannej w sąsiedztwie której znajduje się stacja bazowa z urządzeniami przekźnikowymi telefoni komórkowej.
Z Urzędu Gminy (Wydział Ochrony Œrodowiska) otrzymałam zawiadomienie następującej treści:

Zgodnie z art. 61 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.) zawiadamiam, ze w dniu 6.12.2005 r. wszczęte zostało postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizacje przedsięwzięcia dla zadania pn. "Wymiana (demontaż) anten sektorowych typu K739650 szt. 3 i zamontowanie nowych anten typu K742272, wykonaie ram i montaż na tych ramach szaf z urządzeniami systemu UMCS i TRM".

Wysłałam do Gminy pismo, w którym napisałam że nie zgadzam się na wymianę anten.Może ktoś wie jakie mam szanse zablokowanie tego przedsięzwięcia.Dodam, że ja nabyłam tą działke gdy stacja przekaźnikowa już tam była od kilku lat.Jednak wiem, że okoliczni mieszkańcy byli przeciwni tej inwestycji i dość ostro protestowali.Jednakże inwestor przedstawił ekspertyzy mówiące o tym iż takie stacje nie mają negatywnego wpływu na zdrowie i samopoczucie mieszkańców.Na podstawie takich ekspertyz Gmina wydała pozwolenie na budowę i stacja powstała.

Nie znam tych ekspertyz i szczerze powiedziawszy bardzo mało na ten temat wiem.Może ktoś mnie oświeci i podpowie, gdzie można zapoznać się z takimi opracowaniami (zarówno za jak i przeciw) bo jak domniemywam, jeśli są specjaliści, którzy potrafią dowieść że takie anteny nie szkodzą to są również i tacy, którzy potrafią udowodnić że szkodzą.Napewno są prowadzone jakieś badania naukowe w Polsce lub na świecie.Czy ktoś coś na ten tema wie??

Proszę pomóżcie!
Marzencia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez piksela » Pn, 16 sty 2006, 12:41

Możesz napisać czemu się nie zgadzasz?? zazwyczaj modernizacja takich urządzeń jest w porządku, a nie podajesz żadnych powodów na jakich opierasz swój protest. :)
piksela
 

Postprzez Marzencia » Pn, 16 sty 2006, 20:25

Nie zgadzam się ponieważ obawiam się, że nadajniki o wyższej mocy mogą źle wpływać na zdrowie i samopoczucie moje i mojej rodziny (zamierzam wybudować na tej działce dom). Drugim powodem jest to, że wartość mojej działki może ulec znacznemu obniżeniu.
Marzencia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Administracyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości