Bank nie dopełnił formalnosci

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Bank nie dopełnił formalnosci

Postprzez KurtS » So, 31 sty 2009, 00:59

odkupienia jednostek. W styczniu zaniepokojony brakiem informacji zgłosiłem sie do banku z
prośbą o wyjasnienie. Okazało sie, ze z winy banku nie została złozona dyspozycja odkupienia
(mozna to zrobic na koniec kwartalu). Nie mam pieniedzy na koncie, obecna wartosć jednostek
bardzo spadła w stosunku do wyceny grudniowej.

Powinienem miec pieniadze na koncie z poczatkiem stycznia. Jest koniec miesiaca i pieniedzy
nie mam. Poniosłem strate gdyz pieniadze te miały pójśc na splate kredytu.

Czego moge oczekiwac od banku, prosze o porady.

Domyslam sie, ze zaproponuja mi ugodę. Czy oprócz żądania wyplaty pieniedzy po kursie z
grudnia moge dochodzic zadoścuczynienia za poniesione straty finansowe i osobiste?

Teoretycznie, majac te pieniadze na koncie z poczatkiem stycznia, mogłem je ulokowac na
oprocentowanym rachunku - nie mogłem - to tez jest moja strata. Czy również mogę żadać
rekompensaty z tego powodu?
KurtS
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 17 lut 2009, 20:54

Moim zdaniem brak jest podstaw do żądania zadośćuczynienia. Możesz żądać odszkodowania na zasadach ogólnych.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości