ZUS a zwolnienie

KRUS, ZUS, emerytury, zasiłki dla bezrobotnych, ubezpieczenia zdrowotne, opieka i pomoc społeczna, rehabilitacja inwalidów, stypendia socjalne, opiekę nad sierotami, renty, ubezpieczenie chorobowe,

ZUS a zwolnienie

Postprzez Ania23 » Wt, 2 sty 2007, 13:28

W czasie trwania choroby wygasła mi umowa o prace na czas określony .Nadal jestem na zwolnieniu lekarskim. Ponoc zwolnienia mam teraz odnosic sama do ZUS-u i to ponoć ZUS teraz bedzie płatnikiem. Ale nie wiem co lekarz ma wpisywać na zwolnieniu lekarskim w rubryce o moim zakladzie pracy.Czy nadal mój były zakład czy ZUS? Prosze o pomoc moze ktos wie.
Ania23
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Gral » Wt, 2 sty 2007, 20:27

Miałem podobną sytuacje I do póki pracodawca nie wyśle ci pisma że nie przedłuża z tobą zatrudnienia dopóty możesz podawać dalej w zwolnieniu taki zakład pracy w jakim pracowałaś.

Najlepiej udaj się do pracodawcy i zapytaj czy zatrudnienie będzie kontynuowane
W przypadku gdy nie ZUS będzie( tak czy owak) pokrywał dalsze chorobowe.
Oczywiście bardzo szybko wyślą cię na komisje i pomimo choroby postarają wyleczyć w jeden dzień.
Pozdrawiam
Gral
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez franek » Wt, 2 sty 2007, 22:50

Witam. Do 6-ciu miesięcy podawaj nazwę zakładu pracy. Jeśli to było zatrudnienie na czas określony to wiadomo,że dalej z Toba umowy nie przedłużą/ chyba ,że Ci to obiecali/. po pół roku możesz wystąpić do ZUS-u o przedłużenie " chorobowego" o dalsze 3 miesiace, choć to wątpliwe, bo ZUS teraz zabiera ,a nie daje, chyba,że jesteś poważnie chora.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Ubezpieczenia społeczne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości