zniknęła tablica rejestracyjna

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

zniknęła tablica rejestracyjna

Postprzez ccicci » Cz, 9 cze 2005, 08:09

ccicci
Przez pomyłkę wpisałem w podatkowe.

Member
ukryty
Wpisów: 123
Wysłane: 09-06-2005 08:07

--------------------------------------------------------------------------------
zniknęła tablica rejestracyjna

Zniknęła mi z samochodu jedna tablica rejestracyjna. Właściwie dokładnie nie wiem kiedy i jak. Może zahaczyłem o coś wczoraj a może łobuzy odkręciły w nocy. Czy muszę wymienić tablice i dowód rejestracyjny czy dorobić brakującą. Jeśli dorobić, to u kogo i na jakiej podstawie? Zniknięcie tablicy zgłosić na policji czy w wydziale komunikacji, czy w jednym i drugim? Znowu kupa niepotrzebnej roboty, strata czasu i pieniędzy.
ccicci
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Cz, 9 cze 2005, 09:27

Kradzież - zgłoszenie na policji.
Inna utrata - oświadczenie w Urzędzie i wniosek o wydanie nowych.

Z netu:
Utrata lub kradzież tablic rejestracyjnych
Podstawa prawna


Wymagane dokumenty:

- Wniosek (pdf) (rtf)
- Dowód rejestracyjny
- Karta pojazdu, jeżeli została wydana
- Zaświadczenie wydane przez właściwy organ policji potwierdzające zgłoszenie kradzieży tablic albo złożone pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań przez właściciela pojazdu stosowne oświadczenie w przypadku innej utraty tablic
- Zwrot tablicy rejestracyjnej o ile utracono 1 sztukę
- Dowód tożsamości

Sprawa załatwiana w Wydziale Komunikacji i Transportu;
Wejście D; stanowiska 1 - 4


opłaty:

5 zł – znaczek skarbowy na wniosek
50 gr – znaczki skarbowe za każdy załącznik
33 zł – dowód rejestracyjny
16,50 zł – pozwolenie czasowe
11 zł – komplet nalepek legalizacyjnych
16,50 zł – nalepka kontrolna
80 zł – tablice rejestracyjne na samochód (2 szt.)
40 zł – tablica rejestracyjna na przyczepę, motocykl lub ciągnik rolniczy (1 szt.)
30 zł – tablica rejestracyjna na motorower (1 szt.)
1000 zł – tablice indywidualne (2 szt.)
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ccicci » Cz, 9 cze 2005, 17:32

Serdeczne dzięki. Tablica się znalazła u ludzi mieszkających przy drodze, gdzie spadła zawadziwszy uprzednio o kamień.
ccicci
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: zniknęła tablica rejestracyjna

Postprzez janet24 » Pt, 13 wrz 2019, 14:37

Widzę, że poruszona została kwestia karty pojazdu. Czy przy zakupie używanego samochodu powinnam taką dostać? Szukam na ten temat nowych informacji, chcę dowiedzieć się więcej bo czeka mnie zakup nowego auta. Znalazłam artykuł na forum prawnym https://pewny-prawnik.pl/blog/164/karta ... j-wiedziec co o tym myślicie?
janet24
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 13 wrz 2019, 14:28
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Prawo Administracyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron