Zawieszenie deputatu

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Zawieszenie deputatu

Postprzez franek » Wt, 22 wrz 2009, 14:09

Witam Forumowiczów!
Spotkałem się z dziwnym zdarzeniem. Otóż w mojej pracy przysługuje deputat w naturze od produkowanego w Firmie produktu. Każdy pracownik ten deputat dostaje. Jestem na zwolnieniu lekarskim juz dwa miesiące i za te dwa miesiace deputat odebrałem bez przeszkód. W tym miesiacu chciaem uczynić to samo, lecz odmówiono mi deputatu informując, że mi kierownik zawiesił. Odpowiedź była,że deputat jest uznaniowy/!!!/. Pierwsze coś takiego słyszę, każdy pracownik nowy przychodząc do pracy został poinformowany,ze przysługuje mu deputat i nic więcej, nie było mowy o jakim kolwiek zawieszeniu. Czy to zawieszenie ma jakąś podstawę prawną? jest to firma prywatna, jedna zwielu typu kant, oszukująca ludzi na stawkach, zatrudniająca pracowników nowych pierwszy miesiąc bez umowy na czarno. Co czynić? pozdrawiam, franek
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » So, 10 paź 2009, 15:43

Deputat, to wynagrodzenie w naturze więc może być uznaniowy- zależy to od umowy ew. regulaminu wynagrodzeń obowiązującego u pracodawcy.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron