zatarcie kary art270&1kk

wyrok sądu, odroczenie, wyrok w zawieszeniu, przerwa w wykonywaniu orzeczonej kary, kaucja,

zatarcie kary art270&1kk

Postprzez maciekmt » Śr, 3 paź 2007, 19:45

witam rok temu podrobiłem legitymacje szkolną podczas przesłuchania przyznałem sie do winy i poddałem sie dobrowolnie karze, po rozmowie telefonicznej z pokurator dostałem grzywne 200 zł. wiosek prokuratora brzmi mniej wiecej tak po uzgodnieniu z oskarzonym kary lub środka karnego w dni { } wnosi o wydanie wyroku skazującego oskarżonego za zarzucany mu występekz ar 270 & 1kk bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie mu kary:
grzywny 20 stawek po 10zł i orzeczenie w przedmiocie dowodów rzeczowych wyrok sądu brzmi tak samo sąd wynierza mi kare 200zł i orzeka przepadek legitymcj na rzecz skarbu państwa
I tu moje pytanie minął rok od zapłacenia grzywny czy zatarcie kary w tym przypadku nastąpi po 5 latach lub na mój wniosek po 3 czy terz juz nastąpiło zatarcie kary po 6 miesiącach kierując sie art 76 & 2
maciekmt
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 3 paź 2007, 20:32

Przy bezwzględnej karze grzywny (czyli bez warunkowego zawieszenia jej wykonania) musisz czekać minimum 3 lata od uiszczenia grzywny by mieć szansę na zatarcie skazania na Twój wniosek. Jeśli nie doszłoby do zatarcia na wniosek to w najgorszym wypadku skazanie to zatrze się z urzędu po 5 latach od wykonania grzywny.

Art 76 (zarówno par. 1 jak i 2) dotyczy tylko i wyłącznie sytuacji gdy wykonanie wymierzonej kary - że tak się po staremu wyrażę - "zasadniczej" było warunkowo zawieszone.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne Wykonawcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron