zaległe podatki do US i komornik

KRUS, ZUS, emerytury, zasiłki dla bezrobotnych, ubezpieczenia zdrowotne, opieka i pomoc społeczna, rehabilitacja inwalidów, stypendia socjalne, opiekę nad sierotami, renty, ubezpieczenie chorobowe,

zaległe podatki do US i komornik

Postprzez elbuberro » Pt, 13 lip 2007, 19:58

Witam wszystkich.Proszę o porade.Streszczę o co chodzi.Zalegam kilka niezapłaconych podatków do US.Prowadzę działalność gospodarczą.Podatków nie zapłaciłem ponieważ moi klienci nie popłacili mi w terminie faktur.Oczywiście po jakimś czasie dostałem pismo o postępowaniu komorniczym.Sprawę na początku prowadził komornik z którym mozna było się dogadać w sprawie spłacania zadłużenia.Niestety w tym tygodniu sprawę przejął inny komornik który jest "skrzywiony" przez pracę którą wykonuje.Strasznie się obruszył kiedy usłyszał że moja dziewczyna wpłaciła zaległość jednego miesiąca bezpośrednio do urzędu a nie u niego.Po kilku dniach przyszło pismo z urzędu że postępowanie zostało umożone (chodzi o postępowanie które spłaciła właśnie moja dziewczyna)Pytam się czy jak wpłacę całą zaległą kwotę razem z odsetkami do US to mogę ominąć tego komornika?Ponieważ wnioskując z tego że po wpłacie pieniędzy bezpośrednio do US urząd odstąpił od egzekucji przez komornika.
Proszę o informacje.
elbuberro
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pt, 13 lip 2007, 21:19

Odstapienie od egzekucji przez wierzyciela w przypadku gdy otrzyma naleznosc bezposrednio od dłuznika nie odbiera komornikowi prawa do wyegzekwowania swojej naleznosci
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pt, 13 lip 2007, 22:05

Odstapienie od egzekucji przez wierzyciela w przypadku gdy otrzyma naleznosc bezposrednio od dłuznika nie odbiera komornikowi prawa do wyegzekwowania swojej naleznosci

Choć nie daję głowy ,że dotyczy to również komorników skarbowych, a to z nimi masz do czynienia. Może ktoś wie?
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 13 lip 2007, 22:14

Choć nie daję głowy ,że dotyczy to również komorników skarbowych, a to z nimi masz do czynienia. Może ktoś wie?




Wydaje mi się ,że niemasz racji,ordynacja podatkowa w takim przypadku mówi o wygaśnięciu zobowiązania podatkowego
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pt, 13 lip 2007, 22:45

Choć nie daję głowy ,że dotyczy to również komorników skarbowych, a to z nimi masz do czynienia. Może ktoś wie?




Wydaje mi się ,że niemasz racji,ordynacja podatkowa w takim przypadku mówi o wygaśnięciu zobowiązania podatkowego

Czyli nie dotyczy to komornikow skarbowych. Byc moze, oni sa pracownikami US. Nie mam z nimi doswiadczenia gdyz jeszcze nigdy nie bylem Urzedem Skarbowym:)
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » So, 14 lip 2007, 07:04

Byc moze, oni sa pracownikami US. Nie mam z nimi doswiadczenia gdyz jeszcze nigdy nie bylem Urzedem Skarbowym:)




masz rację, podlegają też innej ustawie,mniej biorą,no i to co zasadniczo różni, kasę biorą dopiero po doręczeniu tytułu
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 15 lip 2007, 13:41

Strasznie się obruszył kiedy usłyszał że moja dziewczyna wpłaciła zaległość jednego miesiąca bezpośrednio do urzędu a nie u niego.Po kilku dniach przyszło pismo z urzędu że postępowanie zostało umożone (chodzi o postępowanie które spłaciła właśnie moja dziewczyna)Pytam się czy jak wpłacę całą zaległą kwotę razem z odsetkami do US to mogę ominąć tego komornika?Ponieważ wnioskując z tego że po wpłacie pieniędzy bezpośrednio do US urząd odstąpił od egzekucji przez komornika.

Jeśli wpłacisz przed doręczeniem tytułu wykonawczego, to unikniesz kosztów egzekucyjnych. Stąd obruszenie poborcy skarbowego. ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Ubezpieczenia społeczne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron