Zakaz kunkurencji

prawo pomocy publicznej, prawo energetyczne, prawo telekomunikacyjne, prawo obrotu instrumentami finansowymi, nadzór bankowy, zasady podejmowania działalności gospodarczej przez przedsiębiorców zagranicznych, Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego; nadzór organów państwa nad przedsiębiorcami, komercjalizacja, prywatyzację.

Zakaz kunkurencji

Postprzez pol » Pn, 6 lis 2006, 22:44

Od stycznia do maja pracowałem w firmie A na umowę zlecenie. W umowie był paragraf, który mówił o tym, że nie mogę pracować w konkurencyjnej firmie do 2 lat od zerawnia umowy z firmą A, w przeciwnym razie zapłacę karę. Teraz nadażyła się okazja zatrudnienia w konkurencyjnej firmie B. Z kodeksu pracy dowiedziałem się, że firma A powinna płacić mi odszkodowanie za to, że nie będę pracował u konkurencji, czego nie robiła. Czy odszkodowanie dotyczy umów na zlecenie? Czy mogę zatrudnić się w firmie B?
pol
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 6 lis 2006, 23:46

Przepisy kodeksu pracy nie znajdują zastosowania do umów zlecenia.

Inna sprawa że niewykluczone, że w istocie pracowałeś w ramach umowy o pracy dla pozoru nazwanej tylko umową zlecenia - ale to można ocenić tylko znając wszystkie okoliczności twojej sprawy.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze Publiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron