Zadłużenie za mieszkanie komunalne

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Zadłużenie za mieszkanie komunalne

Postprzez basia44 » Pn, 29 paź 2012, 05:00

Witam,
Chciałabym przedstawić Państwu pewną sytuację i dowiedzieć się czy da się w tej sprawie jeszcze coś zrobić....

W ubiegłym tygodniu dostałam pismo z ZUS-u o zajęciu komorniczym za zaległość czynszu od 2001 roku do 2004 r. gdzie od 2001 r. wraz z dziećmi już tam nie mieszkam tylko że nadal byłam zameldowana; a w mieszkaniu nadal zamieszkuje ojciec dzieci.
Z tego co wyczytałam to zadłużenia za czynsz ulegają przedawnieniu po 3 latach, i za dług odpowiadają solidarnie wszyscy pełnoletni zamieszkujący w danym lokalu. A co jeśli ja mam udokumentowane że od 2001 roku tam nie mieszkamy gdzie mam decyzje że w tym czasie mieszkałam w Ośrodku dla samotnej matki, wyrok sądowy o znęcanie się i tego samego roku złożyłam pismo w Urzędzie Miasta o podział i zmianę tego też mieszkania. Czy dalej odpowiadam solidarnie za ten dług?
basia44
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 26 paź 2012, 00:10

Re: Zadłużenie za mieszkanie komunalne

Postprzez basia44 » Pt, 2 lis 2012, 20:59

Czy może mi ktoś odpowiedzieć?????
basia44
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 26 paź 2012, 00:10

Re: Zadłużenie za mieszkanie komunalne

Postprzez Robert. » So, 3 lis 2012, 22:50

Jeżeli faktycznie Pani tam nie mieszka to nie odpowiada Pani solidarnie za dług, ale musi Pani udowodnić ten fakt. Skoro ma Pani odpowiednie dokumenty na dowód tego to sprawa będzie prosta. Jednakże ... jak rozumiem nie wiedziała Pani nic o wydaniu nakazu zapłaty przez sąd zasądzającego na rzecz spółdzielni mieszkaniowej kwotę długu, tak? Żeby uwolnić się od egzekucji musi Pani wnieść zarzuty (lub sprzeciw) od nakazu zapłaty wskazując na swoje niezamieszkiwanie wraz z mężem w tym mieszkaniu - do tego jednak powinna mieć Pani odpis tego orzeczenia (warto udać się po nie do sądu, jeżeli nie może go Pani uzyskać od byłego męża). Jeżeli już je Pani będzie znała to wtedy koniecznie trzeba złożyć wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia środka zaskarżenia i - wraz z tym środkiem - złożyć go w sądzie, który owe orzeczenie wydał. Gdyby jednak sąd odmówił przywrócenia terminu pozostaje jeszcze wniosek o wznowienie postępowania z powodu braku możności obrony swoich praw.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Re: Zadłużenie za mieszkanie komunalne

Postprzez basia44 » N, 4 lis 2012, 06:40

dziękuje za odpowiedź
basia44
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 26 paź 2012, 00:10

Re: Zadłużenie za mieszkanie komunalne

Postprzez basia44 » N, 3 lis 2013, 11:42

Mam pytanie jeśli dyrekcja/administracja zostawia prośbę bez odpowiedzi gdzie dalej się zwrócić
ile czeka się na odpowiedż
Dołączyłam wszelkie dokumenty potwierdzające nie zamieszkiwania pod danym adresem,odpowiedzi nie mam od czerwca żadnej
jak pytam słyszę nie było jeszcze posiedzenia rady.
Nie wiem gdzie dalej się zwrócić o przyspieszenie a komornik ściąga dalej z mojej renty nie moje zadłużenie.
basia44
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 26 paź 2012, 00:10

Re: Zadłużenie za mieszkanie komunalne

Postprzez basia44 » N, 3 lis 2013, 11:42

Mam pytanie jeśli dyrekcja/administracja zostawia prośbę bez odpowiedzi gdzie dalej się zwrócić
ile czeka się na odpowiedż
Dołączyłam wszelkie dokumenty potwierdzające nie zamieszkiwania pod danym adresem,odpowiedzi nie mam od czerwca żadnej
jak pytam słyszę nie było jeszcze posiedzenia rady.
Nie wiem gdzie dalej się zwrócić o przyspieszenie a komornik ściąga dalej z mojej renty nie moje zadłużenie.
basia44
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 26 paź 2012, 00:10

Re: Zadłużenie za mieszkanie komunalne

Postprzez zan » Pn, 2 gru 2013, 14:37

basia44 napisał(a):Mam pytanie jeśli dyrekcja/administracja zostawia prośbę bez odpowiedzi gdzie dalej się zwrócić
ile czeka się na odpowiedż
Dołączyłam wszelkie dokumenty potwierdzające nie zamieszkiwania pod danym adresem,odpowiedzi nie mam od czerwca żadnej
jak pytam słyszę nie było jeszcze posiedzenia rady.
Nie wiem gdzie dalej się zwrócić o przyspieszenie a komornik ściąga dalej z mojej renty nie moje zadłużenie.


Kontaktowała się pani jeszcze raz z administracją?
zan
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 2 lis 2013, 15:52

Re: Zadłużenie za mieszkanie komunalne

Postprzez basia44 » Pn, 6 sty 2014, 09:42

Tak kilka razy zawsze słyszę odpowiedź
Nie było jeszcze posiedzenia
brak jakiejkolwiek odpowiedzi skutkuje ściąganiem przez komornika w dalszym ciągu zadłużenia
dostarczyłam wszelkie dokumenty stwierdzające niezamieszkiwanie pod podanym adresem
moim zdaniem jest to granie na zwłokę ale czy tak można
Po rozmowie z prezesem sprawa miała być załatwiona pozytywnie minęło pół roku i dalej nic
nie mam pojęcia gdzie napisać skargę
basia44
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 26 paź 2012, 00:10


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości