Wypowiedzenie umowy zlecenia z 30 dniowym okresem wypowiedzenia

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Wypowiedzenie umowy zlecenia z 30 dniowym okresem wypowiedzenia

Postprzez bloodmanpl » Cz, 25 cze 2009, 15:49

Dzień dobry Państwu
Mam problem dość poważny, ale zacznę od początku.
Pracuję od miesiąca w CCIG (centrala telefoniczna) w Opolu - mam 20 lat, jest to moja pierwsza praca.
Pracuję na umowę-zlecenie. MAm w umowie zapisane, iż obowiązuje 30 dniowy okres wypowiedzenia.
Drugi zapis to taki, że zobowiązuję się z 14dniowym wyprzedzeniem podać grafik.

Do zeszłego tygodnia były elastyczne godziny pracy, teraz to się zmieniło - wprowadzili dwie zmiany - rano i popołudnie. Trafiła mi się popołudniówka - ale muszę pracować tak cały miesiąć (!!). Mam chorą matkę, którą popołudniami się opiekuję i nie mam możliwości chodzenia codziennie na popołudnie. Chcę odejść. Powiedziano mi że mogę odejść jednakże obowiązuje 30dniowe wypowiedzenie (chyba, że znajdę kogoś na moje miejsce i wtedy ten czas się skraca np do 7 dniu). Do tego mój menadzer (jest po prostu w firmie kilka teamów, ktore mają różne projekty i szefem każdego z nich jest tzw. menadżer. Nad nim jest jeszcze szefostwo całej firmy - wiadomo) powiedział, że zabrania nam chodzić z wypowiedzeniami do "góry", gdyż oni nie są od tego.

Mam kilka pytań odnośnie tego:
1) Czy można umowę zlecenie zerwać w trybie natychmiastowym ?
2) Czy pracodawca może mi narzucić jedną zmianę przez cały miesiąc ? Skoro w umowie mam zapis, że grafik podaję z 14dniowym wyprzedzeniem
3) Czy menadżer, jako mój bezpośredni przełożony może mi nie podpisać wypowiedzenia ?
4) Jak rozumiem nikt nie może mi zabronić chodzić do szefostwa , jeśli z menago nie można się dogadać, prawda ?

Umowę mam podpisaną 27.05.2009 , jest ona ważna do 31 grudnia 2009 (Raz w roku po prostu się podpisuje)
bloodmanpl
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron