wymiana prawa jazdy

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

wymiana prawa jazdy

Postprzez wyrwigrosz » Cz, 9 sty 2003, 23:15

Mam bezterminowe prawo jazdy kat "B"od 1981r. W 1986 r zostało mi wymienione również na bezterminowe z powodu zniszczenia. Jedyne orzeczenie lekarskie w dokumentach ma ważność 4-letnią co dziś ze zdziwieniem przyjmuję,napotykając na problemy przy obecnej obowiązkowej wymianie. Czy przez 20-lat posługiwałem się nieważnym dokumentem? Zażądano obecnie nowego świadectwa lekarskiego. Proszę o odpowiedż czy żądanie jest zasadne. ( Nieruchomość można zasiedzieć, jak długo trzeba siedzieć na prawo jazdy?)
wyrwigrosz
 

Postprzez Marcin » Pt, 10 sty 2003, 10:29

Jaką podstawę prawną wskazano ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

wymiana prawa jazdy

Postprzez Wyrwigrosz » Pt, 10 sty 2003, 22:28

Marcin ! Cytuję pismo które otrzymałem: Wydział Komunikacji informuje że w sprawie wymiany prawa jazdy potrzebne jest uzupełnienie AKTUALNEGO ORZECZENIA LEKARSKIEGO OD LEKARZA UPRAWNIONEGO DO BADAN KIEROWCÓW KAT "B". Braki w dokumentacji uniemożliwiają dalsze postępowanie w sprawie wydania dokumentu.

Ja w dalszym ciągu upieram się ze racja jest po mojej stronie. bo skoro 20-lat temu był jakiś dokument uprawniający do wydania mi prawa jazdy bezterminowo którym się do dziś posługuję to była na to podstawa. A w koncu to nie ja wystawiałem sobie dokument tylko Urząd któremu dostarczyłem wszystkie potrzebne wtedy "papiery" w zamian dostałem przecierz nie jakiś świstek tylko uprawnienie do prowadzenia pojazdów
Wyrwigrosz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 10 sty 2003, 22:50

Nie bardzo wiem, na jakiej podstawie urząd żąda od Ciebie przedstawienia zaświadczenia od lekarza. "Braki w dokumentacji" to nie jest podstawa prawna - poproś urzędników o wskazanie podstawy prawnej ich żądania.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron