Wyjście za mąż w wieku 17 lat

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Wyjście za mąż w wieku 17 lat

Postprzez maalgosiaa » Cz, 1 mar 2012, 23:29

Witam! Mam 17 lat i od roku jestem zaręczona z chłopakiem, który ma 22 lata. Jestem wychowanką domu dziecka a moim opiekunem prawnym jest mama tyle tylko,że ma ograniczoną władze rodzicielską. Razem z moim chłopakiem chcieli byśmy wziąść ślub cywilny w tym roku. Czy potrzebuje zgody z sądu? Co musimy zrobić by taką zgodę uzyskać? Proszę o rady i pomoc. Z góry dziękuję! :)
maalgosiaa
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 1 mar 2012, 23:23

Re: Wyjście za mąż w wieku 17 lat

Postprzez admin » Pn, 5 mar 2012, 13:25

Zgodnie z art. 10 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego:

"Nie może zawrzeć małżeństwa osoba nie mająca ukończonych lat osiemnastu. Jednakże z ważnych powodów sąd opiekuńczy może zezwolić na zawarcie małżeństwa kobiecie, która ukończyła lat szesnaście, a z okoliczności wynika, że zawarcie małżeństwa będzie zgodne z dobrem założonej rodziny."

A więc jest wymagana zgoda sądu.
admin
Administrator
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 1 lut 2011, 00:18


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron