Wybryk z przeszłości - skasowanie marzeń ?

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

Wybryk z przeszłości - skasowanie marzeń ?

Postprzez bvb18 » Pn, 30 lip 2012, 04:24

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam 18 lat, chodzę do 3 klasy liceum. Mając 15 lat popełniłem wykroczenie a sprawa znalazła się w sądzie rodzinnym dla nieletnich. Przesłuchano mnie i moich rodziców. Udzielono mi upomnienia, nie było żadnych większych konsekwencji. Zastanawiam się nad wyborem studiów. Kocham prawo i bardzo chciałbym pójść na studia prawnicze. Wiem, że na studiach prawniczych nie jest wymagana niekaralność, lecz co z zawodami prawniczymi po studiach? Chodzi mi tu szczególnie o zawody adwokata i notariusza. Napaliłem się właśnie na nie niemiłosiernie. Czy będę mógł wykonywać zawód po tym małym wybryku z przeszłości ? Czy skasował mi on marzenia ? Czekam na szybką odpowiedź i pozdrawiam.
bvb18
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 30 lip 2012, 04:23

Re: Wybryk z przeszłości - skasowanie marzeń ?

Postprzez Robert. » Pn, 30 lip 2012, 09:42

Jaka była treść wyroku? Kodeks wykroczeń nie przewiduje upomnienia jako środka karnego, więc podejrzewam, że odstąpiono od wymierzenia kary, tak? W Twoim przypadku pewnie już nastąpiło zatarcie skazania, a zatem nie będzie danych o skazaniu w Krajowym Rejestrze Karnym a i Ty sam możesz spokojnie informować, iż nie byłeś karany.

Napisz tylko co orzekł sąd, ew. jak się zakończyło postępowanie - umorzeniem jakimś, czy wyrok skazujący i jaka ew. kara lub środek karny to będzie wiadomo co z tym zatarciem dokładnie. Ale Kodeks karny przewiduje termin roczny od odstąpienia i wówczas następuje zatarcie, więc nie sądzę, aby za wykroczenie była regulacja surowsza.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Re: Wybryk z przeszłości - skasowanie marzeń ?

Postprzez Robert. » Pn, 30 lip 2012, 11:53

Nie doczytałem :) Skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z chwilą ukończenia przez nieletniego 18. roku życia (art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym). Także masz to już z głowy.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Re: Wybryk z przeszłości - skasowanie marzeń ?

Postprzez AliceW » Śr, 27 mar 2019, 19:44

Nie zawsze tak to musi wyglądać, dowiedz się więcej o zaświadczeniu o niekaralności na takim portalu jak np. https://pewny-prawnik.pl/blog/92/czym-j ... je-uzyskac. Możesz tam również znaleźć prawnika, który wytłumaczy Ci jak wygląda cała sprawa. Nie jesteś przekreślony.
AliceW
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 27 mar 2019, 19:42
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Prawo Wykroczeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron