Wstrzymanie renty wyrównawczej

KRUS, ZUS, emerytury, zasiłki dla bezrobotnych, ubezpieczenia zdrowotne, opieka i pomoc społeczna, rehabilitacja inwalidów, stypendia socjalne, opiekę nad sierotami, renty, ubezpieczenie chorobowe,

Wstrzymanie renty wyrównawczej

Postprzez gangsta » Pn, 27 lis 2006, 20:10

Jestem studentem przebywającym obecnie na urlopie dziekańskim. Otrzymuję rentę rodzinną natomiast renta wyrównawcza została mi wstrzymana przez T.UiR WARTA S.A. Na moje pismo w którym powołuję się na orzecznictwo Sądu Najwyższego SN z dn. 03.10.2000r. (II UKN 739/99) otrzymałem następującej treści wyjaśnienie z T.UiR WARTA S.A. ; „Pragniemy wyjaśnić, że zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego rodzice obowiązani są do świadczenia alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie. Zatem fakt zachowania praw studenckich w trakcie trwania urlopu dziekańskiego nie jest wystarczającą przesłanką istnienia obowiązku alimentacyjnego rodziców wobec dziecka, a co za tym idzie kontynuowania wypłaty renty przez T.UiR WARTA S.A Ponadto informujemy, ze zakład ubezpieczeń w ramach umowy OC posiadaczy pojazdów mechanicznych wypłaca świadczenia według odmiennych podstaw prawnych niż ZUS. Wznowienie wypłaty renty na Pana rzecz będzie możliwe po przedstawieniu zaświadczenia potwierdzającego zaliczenie II semestru i ponowne rozpoczęcie nauki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Białej Podlaskiej po zakończeniu urlopu dziekańskiego." Uprzejmie proszę o wyjaśnienie mi czy T.UiR WARTA S.A. wstrzymała mi rentę wyrównawczą zgodnie z prawem.
gangsta
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Ubezpieczenia społeczne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość