wstrzymanie inwestycji

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

wstrzymanie inwestycji

Postprzez wropio » Cz, 6 wrz 2012, 22:23

witam. poniżej przedstawię problem. proszę o konstruktywne podpowiedzi jak go rozwiązać.
Sąsiad na swojej działce zamierza rozpocząć inwestycję polegającą na postawieniu 15 garaży blaszaków. otrzymałem decyzję burmistrza o warunkach zabudowy, która jest nirzgodna ze stanem faktycznym. decyzję tą zaskarżyłem. jak prawnie mogę wstrzymać taką inwestycję, bowiem w istotny sposób wpłynie ona na warunki zamieszkania dla najbliższych sąsiadow-hałas, emisja spalin, utrudnienia w dostępie słońca, itp.
wropio
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 6 wrz 2012, 21:30

Re: wstrzymanie inwestycji

Postprzez Robert. » Cz, 6 wrz 2012, 23:53

Czy decyzja o warunkach zabudowy ma nadany rygor natychmiastowej wykonalności? Jeżeli nie to wniesienie odwołania w terminie wstrzymuje wykonanie takiej decyzji.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Re: wstrzymanie inwestycji

Postprzez wropio » Pt, 7 wrz 2012, 00:21

decyzja nie ma takiego rygoru
wropio
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 6 wrz 2012, 21:30

Re: wstrzymanie inwestycji

Postprzez Robert. » Pt, 7 wrz 2012, 22:08

Zatem zgodnie z art. 130 par. 2 k.p.a. wykonanie decyzji zostało wstrzymane na skutek wniesienia odwołania w terminie.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Re: wstrzymanie inwestycji

Postprzez wropio » So, 8 wrz 2012, 05:43

dzięki Robert
wropio
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 6 wrz 2012, 21:30


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość