Wpis do KW na podstawie sfałszowanych dokumentów

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Wpis do KW na podstawie sfałszowanych dokumentów

Postprzez orbis112 » Wt, 13 mar 2012, 01:44

Organ państwowy, na podstawie sfałszowanych dokumentów, dokonał wpisu własności do KW (dowodem są opinie biegłego grafologa), w wyniku czego stał się posiadaczem zagrabionej nieruchomości, bezpodstawnie się wzbogacił. Wystosowano wniosek do w/w Organu, aby: 1)zbadał dokonany wpis własności do KW; 2) wyjaśnił sprawę posługiwania się przez niego sfałszowanymi dokumentami poświadczającymi nieprawdę oraz dokumentami sporządzonymi w biurze notarialnym, niepoświadczonymi przez notariusza, a skutkuje to brakami formalnymi. Notariusz nie poświadczył dokumentów opłatą notarialną oraz pieczęcią notarialną oraz odrzucił czynność. Mimo takich braków Organ posługuje się tymi dokumentami, zawładnął nieruchomością w sposób rażący naruszeniem prawa.
Kto poniesie konsekwencje finansowe za odjęcie własności przez Skarb Państwa reprezentowany przez Organ?
Kto poniesie odpowiedzialność za wciągnięcie sfałszowanych dokumentów do KW i wykreślenie właścicieli bez podstawy prawnej (wpis sprzeczny ze stanem prawnym)?
Czy jest to przestępstwo i może być ścigane przez Prokuraturę?
Organ podnajmuje nieruchomość a nie odprowadza dochodów do Skarbu Państwa. Czy to podlega kontroli NIK-u, CBA, Regionalnej Izby Obrachunkowej, czy jeszcze innym podmiotom?
orbis112
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 13 mar 2012, 01:42

Re: Wpis do KW na podstawie sfałszowanych dokumentów

Postprzez arche » Cz, 2 sie 2012, 20:17

1. Czy była zawarta jakakolwiek umowa o przeniesienie własności pomiędzy właścicielem nieruchomości a w/w Organem?
2. Wpis do KW nie przenosi własności nieruchomości. Do tego potrzebna jest umowa. Oczywiście, taki wpis daje rękojmie wiary publicznej, że stan prawny jest zgodny z rzeczywistością itp.
3. Co do przestępstw: może wchodzić w grę fałszerstwo z art. 270 kk.
4. Jeśli zostanie stwierdzone przestępstwo to będzie można prostować wpis w KW. Aby zgłosić przestępstwo należy udać się na Policję lub na Prokuraturę.
arche
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 02:21


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron