Wojsko a przeniesienie do rezerwy.

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

Wojsko a przeniesienie do rezerwy.

Postprzez dzozi » Pt, 29 gru 2006, 12:30

Witam nie wiem czy w dobrym miejscu ten post pisze jeżeli nie to prosze o przeniesienie.Mam taki problem ukończyłem szkołe w 2003 roku na wku byłem pierwszy raz w 2003 od tamtego czasu nie dostałem żadnego wezwania do odbycia służby zasadniczej.Jest ustawa o przeniesieniu do rezerwy po 18 miesiącach czy ona tyczy się mnie? Skończyłem szkołe zawodową mam kat A dzwoniąc na wku pytam od kiedy jest liczone te 18 miesięcy powiedzieli mi że jak przyniose im świadectwo ukończenia szkoły to zacznie się odliczanie.Czy oni mają racje? Ja już czwarty rok bez wezwania chodząc na wku w celu uregulowania tego zbywali mnie 5 razy.Co mam zrobić czy należy mi sie ta rezerwa czy moge oto walczyć bo juz mam dość ich wymówek i oszukiwania człowieka.Czy jest jakies prawo że należy mi sie ta rezerwa? Czy dalej bdą mnie robić w bambuko.
dzozi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 29 gru 2006, 21:22

Czy w związku z nauką udzielano Ci odroczenia służby?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dzozi » So, 30 gru 2006, 00:49

Byłem na mojej pierwszej komisji i powiedziałem że się uczę i tylko to być może dałem coś ze się uczę.Nie pamiętam to było tak dawno .
dzozi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dzozi » So, 30 gru 2006, 00:53

Nie wiem czy udzielono mi odroczenia z powodu nauki.
dzozi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 30 gru 2006, 18:49

W takim razie nie umiem Ci odpowiedzieć. Moge jedynie Cię odesłac do WKU oraz do aktualnego tekstu ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (tekst ustawy powinienieś znaleźć np. tutaj)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dzozi » So, 30 gru 2006, 20:35

A jeżeli odroczono mi służbę na czas nauki to co w takiej sprawie moge zrobić.
dzozi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dzozi » So, 30 gru 2006, 20:59

Na jednej ze stron wku znalazłem to http://wkumielec.sow.mil.pl/pob_rezerwa.html
Tam jest napisane od ostatniego pobytu w wku. Mój pierwszy i ostatni był w 2003 roku.wiec kto tu ma racje dodam ze w ustawie jest napisane od ostatniego odroczenia po okresie 18 miesięcy przenosza do rezerwy jeżeli w tym czasie nie otrzymało się żadnego wezwania a u mnie tak jest.Ktoś oszukuje a taki człowiek jak ja nie znajacy prawa jest nikim i dadza mi jakiś kit a ja go wezmę bo bede myślał że tak jest naprawde.Jezeli nawet miałem odroczenie na czas nauki to skaczyło by sie pod koniec 2003 a jeżeli niemiałem wcale to chyba ich bład bo czas minął.
dzozi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 30 gru 2006, 23:41

Na jednej ze stron wku znalazłem to http://wkumielec.sow.mil.pl/pob_rezerwa.html


Wygląda na dość przejrzyście zredagowane i chyba powinno pomóc Ci się zorientowac w swojej sytuacji.

Tam jest napisane od ostatniego pobytu w wku


Zdaje się że nieuważnie czytasz.
O ile ja widze dobrze to jest tam mowa o stawieniu się do poboru (to zdaje się przeżyłeś w 2003 roku) ewentualnie o pewnych przeszkodach (a w zasadzie o dacie ich zakończenia)które powodują, że pobór do wojska nie jest możliwy (odroczenia służby, odbywanie kary pozbawienia wolności, pobyt za granicą, nieuregulowanie obowiązku meldunkowego itp.)

w ustawie jest napisane od ostatniego odroczenia po okresie 18 miesięcy przenosza do rezerwy


Więc istotne jest czy miałeś odroczenie, a jeżeli tak to na jaki okres. Wiedzą to z pewnością w WKU bo odroczenie wymaga wydania decyzji administracyjnej przez Komendanta WKU.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dzozi » N, 31 gru 2006, 11:35

Jeżeli już miałem odroczenie to z pewnością do końca nauki czyli gdzieś do końca 2003 roku.A jak niemiałem?
dzozi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 31 gru 2006, 12:24

Takie dywagacje raczej do niczego konkretnego nie prowadzą.
Proponuję żebyś zadzwonił do WKU (jak nie do swojego, to do jakiegoś innego) a jak nie ufasz WKU, to do jednostki nadrzędnej nad WKU (Wojewódzki Sztab Wojskowy) i wypytaj tam o swoją sytuację. W bezpośredniej rozmowie z osobą kompetentną na pewno będzie Ci łatwiej coś ustalić.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • wojsko???
    przez justa123 » Śr, 14 mar 2007, 23:32
    2 Odpowiedzi
    949 Wyświetlone
    Ostatni post przez justa123 Zobacz najnowszy post
    Cz, 15 mar 2007, 23:00
  • wojsko a utrzymanie (mieszkanie)
    1, 2przez robertos » So, 3 wrz 2005, 12:15
    14 Odpowiedzi
    2934 Wyświetlone
    Ostatni post przez Marcin Zobacz najnowszy post
    Pn, 5 wrz 2005, 20:05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron