weryfikacja danych osobowych np. przez Allegro

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

weryfikacja danych osobowych np. przez Allegro

Postprzez ulmoz » Pn, 26 kwi 2004, 17:11

Witam!

Czy np. Allegro lub kazdy inny sklep internetowy (serwis aukcyjny) proszac uzytkownikow o wyslanie do nich skanu z dowodu tozsamosci w celu sprawdzenia poprawnosci danych osobowych moze np. po numerze tegoz dokumentu sprawdzic jego autentycznosc czy nie maja az tak daleko idacych mozliwosci? Prosciej mowiac chcialbym wiedziec czy serwis ktory dostanie skan bedzie mogl w jakikolwiek sposob sprawdzic jego autentycznosc aby np. dowiedziec sie czy nie jest on spreparowany?

Dzieki za wszystkie odpowiedzi!!! Pozdrawiam!
ulmoz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 26 kwi 2004, 18:45

Nie ma możliwości sprawdzenia "autentyczności skanu".
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Pn, 26 kwi 2004, 23:06

Moim zdaniem serwis Allegro nie ma prawa żądać skanu dokumentu tożsamości.
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez IGOR » Wt, 27 kwi 2004, 09:42

Ulmoz - czyżbyś miał spreparowany dowód osobisty i obawiał się sprawdzania ? Przepraszam, ale mnie taki wniosek się narzuca czytając Twoje zapytanie.
IGOR
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

NIE!

Postprzez ulmoz » Wt, 27 kwi 2004, 15:51

Dowod tozsamosci ktory im wyslalem jest jak najbardziej autentyczny, natomiast zastanawia mnie jedno. Otoz Allegro powiadomilo mnie (jeden z ich pracownikow), iz dokument tozsamosci ktory zostal im dostarczony jest spreparowany... to nie mozliwe poniewaz zadnych zmian nie dokonywalem podczas xerowania tegoz dowodu. Pytam dlatego czy Allegro ma mozliwosc sprawdzenia autentycznosci dokumentu bo wydaje mi sie probuja mnie w cos wrobic.

Macie 100% informacje na ten temat? Czy Allegro na pewno nie ma takiej mozliwosci?

Pzd. Dzieki za odpowiedzi.
ulmoz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 27 kwi 2004, 18:06

Otoz Allegro powiadomilo mnie (jeden z ich pracownikow), iz dokument tozsamosci ktory zostal im dostarczony jest spreparowany...

Obawiam się, że osoba ta nie jest uprawniona do dokonywania tak daleko idących ocen dokumentów.
Macie 100% informacje na ten temat? Czy Allegro na pewno nie ma takiej mozliwosci?

Oczywiście, że nie ma bo nie ma prawa mieć.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez IGOR » Śr, 28 kwi 2004, 08:41

Tylko ktoś - kto ma nieczyste sumienie lub złe zamiary tak bardzo wypytuje o mozliwość sprawdzania osoby i jego dokumentów tożsamości. W innym wypadku przeszedłbyś nad tym do porządku. Sami wiemy, że zdarzają się oszuści i naciągacze, więc firmy w jakiś sposób próbują się przed tym bronić. Natomiast Ty za wszelką cenę chcesz wiedzieć czy mogą Cię sprawdzić !!!! Czy to nie jest dziwne ??? Ja jak zamawialem cos to prosili o nr telefonu (stacjonarny) i oddzwaniali - nie mialem żadnych pretensji i pytań, gdyz jestem uczciwym człowiekiem.
IGOR
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

A

Postprzez ulmoz » Śr, 28 kwi 2004, 09:28

Przedstawilem juz jaka jest moja sytuacja. W tej chwili moje konto jest zablokowane z powodu naruszenia regulaminu Allegro (wystawialem przedmioty na sprzedaz i konczylem aukcje przed czasem - w prawdzie nie wiedzialem ze jest to zakazane, ale do bledu sie przyznaje). Serwis Allegro zgodzil sie na odwieszenie konta po uprzednim dostarczeniu im kopii dowodu tozsamosci. Takowy wyslalem poczta. Reszte historii znacie. Pracownik Allegro poinformowal mnie ze dowod jest spreparowany, lecz ja nic przy nim nie majstrowalem, dlatego pytam i chcialbym miec 100% pewnosc tego ze mam racje. Jezeli tak jest to moge udowodnic im ze nie maja takiej mozliwosc sprawdzenia autentycznosci przeslanej kopii, stad moje podejrzenia. Teraz juz wiem ze admini nie maja takich mozliwosci, dlatego porozmawiam z nimi na ten temat. Mam nadzieje ze sprawa sie wyjasni. Pzd.
ulmoz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez IGOR » Śr, 28 kwi 2004, 11:15

Zrób ksero dowodu i poświacz za zgodność w Urzędzie - poświadczone ksero wyslij !
IGOR
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

MASZ RACJE

Postprzez ulmoz » Śr, 28 kwi 2004, 16:06

Tak chyba bede musial zrobic bo innej metody na udowodnienie im mojej racji nie ma. Mam nadzieje ze to pomoze.

Pzd.
ulmoz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron