Warunki wyjazdu z dzieckiem za granicę.

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Warunki wyjazdu z dzieckiem za granicę.

Postprzez mieczysław » Cz, 13 cze 2019, 15:16

Dzień dobry. Miesiąc temu otrzymałem rozwód, a w tym czasie była żona nie pojawiła się w ogóle u dziecka. Odebrano jej prawa, ale jednak waham się, czy mogę wyjechać do rodziny, do Anglii. Czy nie będę miał z tego powodu żadnych problemów? Chciałbym w sumie też, żebyście powiedzieli mi, gdzie mogę zamówić przewóz mebli i jak to zrobić wszystko. Nigdy nie korzystałem z czegoś takiego, to nie wiem nic.
mieczysław

Re: Warunki wyjazdu z dzieckiem za granicę.

Postprzez felly » Wt, 18 cze 2019, 16:32

Odniosę się do obu kwestii, o które pytałeś. Po pierwsze w naszym kraju prawo jest tak skonstruowane, że mimo iż twoja była nie ma już praw do dziecka, to jednak może sprzeciwić się wyjazdowi. Teoretycznie ma małe szanse na to, że cokolwiek dostanie zaniechane, jednakowoż nigdy nie można być tego pewnym. Uważaj na to. co do przewozu rzeczy to możesz poprosić kuriera, a zdecydowanie dużo ich znajdziesz w internecie. Załatwienie tego nie jest trudne. Wystarczy kilka kliknięć
felly

Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze