• Porady prawne

Warta odmowa wypłaty odzszkodowania

polisy na życie, OC, AC, ubezpieczenia indywidualne, ubezpieczenia nieruchomości, majątku

Warta odmowa wypłaty odzszkodowania

Postprzez antek » Pt, 6 lis 2015, 21:55

Witam, poszukuje porady w zakresie uzyskania odszkodowania od warty za uszkodzony piec. wyjechalem na weekend zostawiajac wlaczony piec co/cwu po powrocie okazalo sie ze piec nie dziala poprawnie (wyswietla awarie) brak ogrzewania i cieplej wody. wezwany specjalista stwierdzil uszkodzenie plyty glownej najpewniej wskutek przepiecia. zapytal czy mam ubezpieczenie i wystawil ekspertyze co na skutek czego zostalo uszkodzone oraz liste czesci do wymiany wraz cenami robocizna itd. zglosilem sprawe do warty jednoczesnie naprawiajac piec za wlasne pieniadze (2700zl) bo koniec pazdziernika i ciezko bez ogrzewania i cieplej wody. po kilkunatu dniach warta przysyla odmowe wyplay odszkodowania piszac w uzasadnieniu

UZASADNIENIE

Zgodnie z zawartą umową ubezpieczenia o w/w numerze ubezpieczono dom jednorodzinny od zdarzeń losowych wymienionych w § 1 ust. 47 OWU tj. deszczu nawalnego, dymu i sadzy, gradu, huraganu, lawiny, naporu śniegu, osuwania się ziemi, powodzi, pożaru, przepięcia, stłuczenia szyb, trzęsienia ziem, uderzenia pioruna, uderzenia pojazdu mechanicznego, upadku pojazdu powietrznego, wybuchu, zalania, zapadania się ziemi, upadku drzew lub masztów, akt terrorystyczny, katastrofa budowlana.

Pragniemy wyjaśnić, iż zgodnie z par. 1 ust. 37 OWU za przepięcie uważa się wzrost napięcia w liniach energetycznych powstały na skutek wyładowań elektrycznych z atmosfery lub spięcia przewodów na linii przesyłowej w wyniku działania sił natury.

Z zebranych w sprawie informacji wynika, że szkoda polega na uszkodzeniu pieca centralnego ogrzewania na skutek przepięcia. Jak ustalono w okresie powstania szkody nie odnotowano żadnych anomalii pogodowych - huragan, burza, które mogłyby spowodować szkodę, co również zostało potwierdzone przez serwisanta, że siły przyrody nie maiły wpływu na powstanie szkody.

Biorąc powyższe pod uwagę do szkody nie doszło na skutek żadnego z wyżej wymienionych zdarzeń losowych, a tym, samym szkoda nie powstała w okolicznościach, za które WARTA przejmuje ochronę ubezpieczeniową.


itd... i co robic jak z nimi postapic jak sie nie dac?

antek
antek
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 6 lis 2015, 21:42

Powrót do Ubezpieczenia Indywidualne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron