walący się sufit

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

walący się sufit

Postprzez 22go » Śr, 10 paź 2012, 08:06

Witam, posiadam prawo do lokalu własnościowe, spółdzielcze. mieszkanie moje w chwili szkody nie było prywatnie przeze mnie ubezpieczone. Dodam iż mieszkanie mam zadbane. Zaskoczyła mnie sytuacja w której ospadła cześć tynku sufitowego w małym pokoju. Na szczerscie nie bylo tam mojego malego dziecka- mogloby się to skonczyc tragicznie. W pokoju pełno kurzu jak przy generalnym remoncie i ponioslam straty w postaci rozerwania tapicerki wersalki na ktora spadlo około 2 m2 tynku. Według mnie nie nadaje się do dalszego użytku. Chciałabym odzyskać cześć kosztów od spółdzielni na remont syfitu, malowanie oraz za zniszczone łóżko. Jakie mam prawa. Spoldzielnia odmowila okreslenia przyczyn zaistnialej sytuacji, zaslaniając się brakiem komisji od takich zdarzeń. Jedyne co mna razie zaproponowali to zalatanie dziury z gory ostrzegając ze na pewno to długo potrwa. Wiem ze spółdzielnia jest ubezpieczona od takich zdarzeń. Jak ustalić kto jest ospowiedzialny za powstałą szkodę i kto ewentualnie moze wypłacić odszkodowanie. Bardzo prosze o szybką odpowiedź.
22go
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012, 07:53

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron