Wady ukryte samochodu a jego zwrot

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Wady ukryte samochodu a jego zwrot

Postprzez sylwusia1987 » N, 22 lip 2012, 09:46

Witam
Dokładnie 1,5 tyg temu kupilam samochód . Pojechałam po niego 150 km . Nie sprawdzałam stan technicznego w zadnej stacji. Kupujący poinformował mnie o 2 usterkach . Wymianie łożyska i regulacji gazu ( na co mam dwóch swiadków) .
Po przyjeżdzie ,samochód pojechał do mechanika ,okazało się ,że wady są o wiele poważniejsze . Gazu nie da sie wyregulować ,ponieważ samochod nie pali na 4 cylinder ,dodatkowo pobiera maksymalną ilość spalanego paliwa . Kontrolka na komputerze swieci ,ale nie dlatego jak poinformował mnie sprzedający (łozysko ) jest padnięty komputer . Koszt wymiany 3 tyś . Dodatkowo do wymiany świece które są w połowie spalone ,uszczelka pod głowicą . Za samochód zapłaciłam 5,5 tyś ,więc naprawa jest nieopłacalną . Doczytałam się że mam 30 dni na oddanie samochodu bez podania przyczyny . A nawet mogłabym się powołać na wadę ukrytą ,gdyż takich rzeczy nie można było sprawdzić bez pomocy specjalisty. Samochod kupiłam od handlarza samochodami. Niestety nie udało mi się z nim dogadać i pożyczył mi powodzenia na drodze sądowej . Moje pytanie jest takie co dalej ? Jest szansa na odzyskanie pieniedzy ? Dodam że chciałabym uniknąc sytuacji sprzedania samochodu przezemnie ,poniewaz niechce robic nikomu świnstwa ktore mnie spotkało ,a jeśli polskie prawo na to pozwala nie będe miec wyboru . Pozdrawiam i czekam na jakąs nadzieje .
sylwusia1987

Re: Problem po kupnie samochodu - pomocy !

Postprzez Margaret » Śr, 25 lip 2012, 23:44

Poczytaj sobie:
http://moto.wp.pl/kat,112034,title,Kupi ... caid=1eda6

A na przyszłość, nie kupuj więcej kota w worku. Sprawdzenie stanu technicznego używanego auta to podstawa! I nie należy jechać do serwisu polecanego przez sprzedającego, bo blisko, bo coś tam..., tylko do niezależnego mechanika wybranego przez siebie.
Margaret

Re: Problem po kupnie samochodu - pomocy !

Postprzez arche » Cz, 2 sie 2012, 20:46

Czy kupiła Pani samochód dla celów osobistych czy też związanych z prowadzoną przez Panią działalnością gospodarczą?
Bo w zależności od tego będzie się stosować albo kodeks cywilny albo ustawę o ochronie praw konsumentów.
Muszę znać stan faktyczny aby powiedzieć Pani jaki jest stan prawny.
arche

Re: Wady ukryte samochodu a jego zwrot

Postprzez maja654 » Pt, 14 cze 2019, 16:26

Dlatego trzeba kupować auta u autoryzowanych dealerów, ja tak zrobiłam, moje BMW mam od Bawarii Motors w Gdańsku. Przekonała mnie do tego świetna obsługa na miejscu i fajna wyprzedaż którą akurat mieli. A auto sprawdza się super.
maja654

Postprzez grzechu32 » Wt, 6 sie 2019, 23:02

Najlepiej chyba peugeot ja od kilku już lat mam markę peugeot i jeszcze się nie zawiodłam. Auto spisuje się rewelacyjnie, koszty bardzo niskie. Oczywiście też trzeba wiedzieć gdzie kupować, nie warto kupować samochodu byle gdzie z niesprawdzonego źródła bo żle na tym wyjdziemy. Osobiście polecam Ci autoryzowany salon peugeota http://www.atgarage.pl/ posiada w swojej ofercie samochody nowe jak i używane.
grzechu32

Postprzez mieczysław » Pt, 8 lis 2019, 16:45

No niestety, nie zawsze uda się wszystko dowidzieć, nawet jadąc z mechanikiem. Kiedy jest powierzchownie zniszczona kierownica https://www.ceneo.pl/Kierownice od razu widzisz, ale jak układ jakiś i nie wyczuwasz problemu przy jeździe, to jest problem. Moja siostra kupiła autko , z pozoru super, 0 wycieków, a po zmianie oleju leci, aż wstyd.
mieczysław

Powrót do Prawo Cywilne