Wady ukryte samochodu a jego zwrot

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Wady ukryte samochodu a jego zwrot

Postprzez sylwusia1987 » N, 22 lip 2012, 09:46

Witam
Dokładnie 1,5 tyg temu kupilam samochód . Pojechałam po niego 150 km . Nie sprawdzałam stan technicznego w zadnej stacji. Kupujący poinformował mnie o 2 usterkach . Wymianie łożyska i regulacji gazu ( na co mam dwóch swiadków) .
Po przyjeżdzie ,samochód pojechał do mechanika ,okazało się ,że wady są o wiele poważniejsze . Gazu nie da sie wyregulować ,ponieważ samochod nie pali na 4 cylinder ,dodatkowo pobiera maksymalną ilość spalanego paliwa . Kontrolka na komputerze swieci ,ale nie dlatego jak poinformował mnie sprzedający (łozysko ) jest padnięty komputer . Koszt wymiany 3 tyś . Dodatkowo do wymiany świece które są w połowie spalone ,uszczelka pod głowicą . Za samochód zapłaciłam 5,5 tyś ,więc naprawa jest nieopłacalną . Doczytałam się że mam 30 dni na oddanie samochodu bez podania przyczyny . A nawet mogłabym się powołać na wadę ukrytą ,gdyż takich rzeczy nie można było sprawdzić bez pomocy specjalisty. Samochod kupiłam od handlarza samochodami. Niestety nie udało mi się z nim dogadać i pożyczył mi powodzenia na drodze sądowej . Moje pytanie jest takie co dalej ? Jest szansa na odzyskanie pieniedzy ? Dodam że chciałabym uniknąc sytuacji sprzedania samochodu przezemnie ,poniewaz niechce robic nikomu świnstwa ktore mnie spotkało ,a jeśli polskie prawo na to pozwala nie będe miec wyboru . Pozdrawiam i czekam na jakąs nadzieje .
sylwusia1987
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 22 lip 2012, 09:44

Re: Problem po kupnie samochodu - pomocy !

Postprzez Margaret » Śr, 25 lip 2012, 23:44

Poczytaj sobie:
http://moto.wp.pl/kat,112034,title,Kupi ... caid=1eda6

A na przyszłość, nie kupuj więcej kota w worku. Sprawdzenie stanu technicznego używanego auta to podstawa! I nie należy jechać do serwisu polecanego przez sprzedającego, bo blisko, bo coś tam..., tylko do niezależnego mechanika wybranego przez siebie.
Margaret
 
Posty: 396
Dołączył(a): Pt, 25 lut 2011, 15:46

Re: Problem po kupnie samochodu - pomocy !

Postprzez arche » Cz, 2 sie 2012, 20:46

Czy kupiła Pani samochód dla celów osobistych czy też związanych z prowadzoną przez Panią działalnością gospodarczą?
Bo w zależności od tego będzie się stosować albo kodeks cywilny albo ustawę o ochronie praw konsumentów.
Muszę znać stan faktyczny aby powiedzieć Pani jaki jest stan prawny.
arche
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 02:21

Re: Wady ukryte samochodu a jego zwrot

Postprzez grzechu32 » Wt, 6 sie 2019, 23:02

Najlepiej chyba peugeot ja od kilku już lat mam markę peugeot i jeszcze się nie zawiodłam. Auto spisuje się rewelacyjnie, koszty bardzo niskie. Oczywiście też trzeba wiedzieć gdzie kupować, nie warto kupować samochodu byle gdzie z niesprawdzonego źródła bo żle na tym wyjdziemy. Osobiście polecam Ci autoryzowany salon peugeota http://www.atgarage.pl/ posiada w swojej ofercie samochody nowe jak i używane.
grzechu32
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pn, 9 lip 2018, 12:54

Re: Wady ukryte samochodu a jego zwrot

Postprzez margarete.cormier » Pn, 9 mar 2020, 23:51

Zakupiłem dwa busy zza granicy jednak okazało się, że wnętrze nie wygląda tak dobrze jak powinno. Busy miały służyć jako środek transportu dla pracowników. Musiałem wymienić zabudowę wewnętrzną. Na szczęście mamy firmy jak ta: https://bus-center.com.pl/aktualnosci/ które potrafią zająć się takimi sprawami. Zdecydowanie w temacie zabodowy busów Kielce mogą chwalić się tą firmą. Z tego co wiem robią też zabudowy autobusów.
margarete.cormier
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 9 mar 2020, 21:43
Lokalizacja: Strawczyn


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron