Ustawy i rozporządzenia

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

Ustawy i rozporządzenia

Postprzez Jo_anna » N, 15 mar 2009, 20:36

Witam wszystkich!
Mam problem z rozporządzeniem. Potrzebuję informacji na temat rozporzadzeń ministrów regulujących przepisy rajdów rowerowych organizowanych przez szkoły. Rozmawiałam z osobą wydawało mi się kompetentną w tym zakresie(specjalista bhp w szkole) i nie potrafił mi wskazać konkretnych rozporzadzeń. Konkretnie chodzi o to ilu uczniów na rajd rowerowy może byc pod opieką jednego nauczyciela. Spotkałam się z dwiema wersjami jedna mówi,że dwoje opiekunów może zabrać 13-ro rowewrzystów. Inna że jeden opiekun na 10 dzieci. Pierwsza jest logiczniejsza gdyż w jednej kolumnie może poruszać się 15 rowerów.
Na czym mam się opierać?
Proszę o pomoc.
Jo_anna
 

Postprzez Grzech » Cz, 9 kwi 2009, 10:47

ROZPORZĽDZENIE
MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU

w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U.2003.6.69)

§ 32. 1. Przy organizacji zajęć, imprez i wycieczek poza terenem szkoły lub placówki liczbę opiekunów oraz sposób zorganizowania opieki ustala się, uwzględniając wiek, stopień rozwoju psychofizycznego, stan zdrowia i ewentualną niepełnosprawność osób powierzonych opiece szkoły lub placówki, a także specyfikę zajęć, imprez i wycieczek oraz warunki, w jakich będą się one odbywać.
2. Kryteria, o których mowa w ust. 1, uwzględnia się również przy ustalaniu programu zajęć, imprez i wycieczek.

Faktycznie w ustawie o ruchu drogowym w kolumnie może jechać do 15 rowerów. Gdyby było więcej uczestników trzeba by stworzyć drugą kolumnę, która jechałaby w odstępie 200 metrów.

Powołując się na wskazane wyżej rozporządzenie, na pytanie ilu opiekunów powinno przypadać na uczestników - musi Pani odpowiedzieć sobie sama w oparciu o własne i innych nauczycieli doświadczenie.

Myślę, że warto by też było zajrzeć do regulaminu szkoły - gdyż może tam być to uregulowane.
Grzech
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Administracyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron