ustalenie, uznanie ojcostwa i przyznanie alimentów

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Postprzez ann104 » Pt, 20 kwi 2007, 17:19

czy jesli zostanie zlozony pozew o ustalenie ojcostwa, sąd odrazu skieruje na badania DNA?
ann104
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Papi » Pt, 20 kwi 2007, 21:02

hej. ja jestem w identycznej sytuacji. facet mnie puscil w trabe gdy dowiedzil sie ze ejstem w ciazy. gdy tylko urodzilam no moze jakis miesiac po zlozylam pozew do sadu o ustalenie ojcostwa i roszczeniaz tym zwiazane czyli zwrot polowy kosztow poniesionych na wyprawke (musisz miec paragony) oraz o alimenty. Sad zlecil badanie.Po uzyskaniu wyniku odbyla sie sprawa alimentacyjna. Facet poprosil swego kolege o to aby dal mu umowe na pol etatu a reszte do kieszeni. Dlatego tez dostalam bardzo niskie alimenty. Jesli ojcem jest ten lajdak to nie ponosisz kosztow badania. Zapewne ojciec Twego dziecka poprosi o zasponsorowanie ze skarbu panstwa. Nie wiem jak to jest gdy jest studentem ale napewno alimenty zostana zasadzone. Jesli nie bedzie placil to zawsze mozesz udac sie do komornika po 3 miesiacach i powiedziec ze nie placi. wtedy to mozesz sie domagac aby jego rodzice placili za niego alimenty na Twoje dziecko. Jesli maszjakies pytania chetnie pomoge. Pisz na maila paca16@o2.pl
Papi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 20 kwi 2007, 23:43

zawsze mozesz udac sie do komornika po 3 miesiacach


Albo i wcześniej :)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron